E3 2017 – čo priniesla najväčšia konferencia hier čitateľom Vĺčat?

Nedávno sa v Los Angeles konala najväčšia herná konferencia s názvom E3 2017 . Vybrali sme z tejto udalosti tie najzaujímavejšie tituly pre detských hráčov.

Každoročne sa v júni koná konferencia Electronic Entertainment Expo (skrátene E3). Na nej sú predstavené nové hry a iné zaujímavosti zo sveta elektronickej zábavy. Predkladáme vám náš výber najzaujímavejších titulov pre deti. Ide hlavne o netradičné hry, ktoré neobsahujú priveľa násilia, alebo nesú zaujímavú myšlienku.

 

Moss

V tejto hre pre VR budete zastupovať nadprirodzeného pomocníka myšky menom Quill.  Vašou úlohou bude riešiť logické hádanky tak, aby mohla Quill postúpiť vo svojom dobrodružstve. Dizajn úrovní ako aj samotné ESRB hodnotenie napovedá, že pôjde o hru pre najmenších. Nám v redakcii to nevadí, my sa na ňu tešíme ako malé deti.

Ak si chcete lepšie predstaviť samotné hranie, odporúčame aj toto video

 

Ori and the Will of the Wisps

Pôjde o pokračovanie vizuálne krásneho titulu Ori and the Blind Forest. Pravdepodobne nedôjde k veľkým zmenám v spôsobe hrania, takže očakávame príjemnú plošinovku. Žáner, ktorý v našom výbere z E3 dominuje najviac.

 

 

Yoshi

Pre Nintendo Switch bola ohlásená aj táto plošinovka so známou postavičkou dráčika Yoshiho, ktorý častokrát pomáha Super Máriovi na jeho dobrodružných výpravách.

Vizuálne aj hrateľne pripomína sériu Little Big Planet, ktorú si viete zahrať už teraz. 

 

Shadow of Colossus

Táto hra je častokrát prirovnávaná k umeleckému dielu. Vašou úlohou je pokoriť niekoľkých obrovských titánov a získať tak liek pre svoju priateľku. Hra vyzerá naozaj dychberúco. Navyše nesie silné posolstvo. Pôvodne pre konzolu Playstation 2, tento rok sa na konferencii E3 dočkala znovuvydania pre PS4, samozrejme v lepšom grafickom prevedení.

Super Mario Odyssey

Ohlásený už o niečo skôr, no v plnej kráse sa nám ukázal až teraz. Známa postavička bude opäť zachraňovať princeznú, toto klišé sa Nintendu ešte nepodarilo zlomiť. Avšak tešíme sa, že sa do hry dostali nové prvky. Asi najočividnejším je možnosť prevteliť Mária pomocou svojej čiapky do ostatných bytostí.

 

Way Out

Drsnejšia téma úniku z vezenia, ktorú však spracovalo štúdio zodpovedné za úžasnú adventúru Brothers a Tale of Two SonsPôjde o hru špeciálne nadizajnovanú pre dvoch kooperujúcich hráčov. Tešíme sa!

 

Ooblets

Pôjde o milú a pravdepodobne nenásilnú hru, ktorá skríži The Sims, farmárske simulátory a hry Pokémon. Tešiť sa na ňu môžu majitelia Nintendo Switch.

 

Kirby

Ružový guľatý hrdina od Nintenda sa vráti na konzolu Switch. A to v nenáročnej plošinovke pre jedného až štyroch hráčov, ktorí spolu budú nútení kooperovať na ceste za dobrodružstvom.

 

Age of Empires

Prvý diel legendárnej RTS série dostane úpravu do modernejšej grafickej podoby, dokonca aj s rozšírením Rise of Rome.

 

Menšie novinky, ktorými nás konferencia E3 potešila:

Rocket League

Táto kombinácia futbalu a autíčok nie je novinkou, ale teší nás informácia, že počítačoví hráči a hráči na konzolách Xbox One a Nintendo Switch si budú môcť zahrať tento netradičný eSport spoločne.

 

Minecraft

Okrem toho, že sa bude dať hrať v lepšom rozlíšení, prepojí nasledujúce herné zariadenia: Windows 10, Xbox One, Nintendo Switch, Android a iOS. Takmer všetci hráči sa už budú môcť hrať spolu. 

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.