Editoriál šéfredaktora: Oznamujeme zaujímavé spolupráce | Vĺčatá.sk

Editoriál šéfredaktora: Oznamujeme zaujímavé spolupráce

Misia CSM je podľa ich vlastných slov: “Pomáhame rodičom, učiteľom a tvorcom zákonov poskytovaním nezaujatých informácií, dôveryhodných rád a inovatívnych nástrojov, ktoré im pomôžu využiť silu médií a technológií ako pozitívnu silu v živote všetkých detí.”

Milí Čitatelia,

náš projekt nedávno oslávil druhé narodeniny. Počas nich sa neustále zlepšujeme, naša redakcia sa zväčšila a taktiež hľadáme nové cesty ako plniť našu úlohu.

Vĺčatá sa už dlhšiu dobu snažia priniesť na slovenský a český internet podobnú službu ako projekt našej pôvodnej inšpirácie – web commonsensemedia.org.

Ide o Americkú neziskovú organizáciu zameranú na odborné hodnotenie rôznych typov médií (kníh, hier, filmov…) z hľadiska ich vhodnosti pre detského diváka, rodín, či edukatívneho potenciálu.

 

Misia CSM je podľa ich vlastných slov: “Pomáhame rodičom, učiteľom a tvorcom zákonov poskytovaním nezaujatých informácií, dôveryhodných rád a inovatívnych nástrojov, ktoré im pomôžu využiť silu médií a technológií ako pozitívnu silu v živote všetkých detí.”

Vĺčatá už viac ako dva roky pomáhajú rodičom s výberom vhodných hier a informujú o novinkách digitálneho, ale aj offline sveta.

Ciele organizácie Common Sense Media a Vĺčat sú očividne veľmi úzko späté.

 

CSM má však oproti Vĺčatám k dispozícii oveľa kvalitnejšie a rozsiahlejšie zdroje (technické, finančné, ale aj tie ľudské). Preto sme sa im pred rokom rozhodli napísať a poprosiť ich o možnosť prekladať ich texty a ďalej šíriť výskumy a závery, ktoré by sme sami nedokázali realizovať.

 

S radosťou vám chcem oznámiť, že ich súhlas sme dostali.

 

Za najbližšie obdobie sa teda môžete tešiť na lokalizované recenzie a články prevzaté z ich serveru, označené takouto formulkou:

 

„Preložené autorom Vĺčata.sk z Common Sense Media, Americkou neziskovou organizáciou, ktorá pomáha rodinám robiť správne rozhodnutia v dnešnom svete médií a technológií. Pôvodnú recenziu nájdete na www.commonsensemedia.org/...“

logo-common_sense_media-screenrgb

O hodnotenie kníh na podobný spôsob sa na Slovensku snaží aj náš partnerský portál Úlet s knihou.

 

Z redakcie mám pre vás ešte dve novinky:

 

Ak máte účet na na videohernom online obchode GOG.com, postupne pre vás budeme vytvárať zoznam odporúčaných tamojších hier. Samozrejme hlavne tých, ktoré sme už zrecenzovali, alebo spomenuli v našich článkoch. Nájdete ho (a s ním aj naše krátke hodnotenia) v tomto odkaze:

https://www.gog.com/mix/vlcata_o_detskych_videohrach_s_radostou

Budeme radi, ak dáte nášmu zoznam palec hore a posuniete ho tak viac na oči ostatným užívateľom platformy Good Old Games 🙂

 

Rovnako tak plánujeme aj naše kurátorstvo na Steam-e. K tomu však budeme potrebovať vašu pomoc. Pokiaľ vlastníte Steam účet, pridajte sa prosím do našej skupiny:

http://steamcommunity.com/groups/VlcataSK 

Tu budeme postupne taktiež zverejňovať naše hodnotenia a možno zachytíte aj nejakého z našich redaktorov priamo pri hraní hier, ktoré pre vás recenzujeme.

 

Želám Vám príjemné čítanie a hranie sa.

Jakub Celušák

Šéfredaktor

 

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.