Vĺčatá.sk | O detských videohrách s radosťou.
Vĺčatá.sk
Hranie sa môže vzdelávať

Nájdite vhodnú hru pre svoje dieťa

Vĺčatá pre učiteľov: Prihláste svoju školu na bezplatnú prednášku o využití edukačných hier vo vyučovacom procese

O tom, ako využiť videohry vo výchove a vzdelávaní nielen píšeme, ale radi aj diskutujeme. Zároveň by sme veľmi radi naše vedomosti zdieľali učiteľom a školám.

 

V spolupráci s Nadáciou Orange sme sa rozhodli ponúknuť bezplatné prednášky, diskusie alebo workshopy pre školy. Pripravili sme pre vás aj zoznam tém, v ktorých sa cítime ako doma a ktoré v prípade vášho záujmu vieme priniesť priamo k vám.  Ak sa vám niektoré z týchto tém zapáčia, radi by sme prišli priamo k vám do školy a porozprávali o nich učiteľom. Kľudne si vyberte aj viacero oblastí, z ktorých vyskladáme finálnu podobu prednášky. Ak sa vám žiadna z tém nebude pozdávať, navrhnite vlastnú tému a my vám dáme vedieť, či vám vieme pomôcť aj s touto témou.

Prednášky sú zamerané na viacero oblastí

Všeobecná časť prednášok je určená všetkým učiteľom, konkrétne témy ako programovanie, história a ďalšie sú určené najmä učiteľom 2. stupňa ZŠ a učiteľom SŠ podľa ich špecializácie. Prednáška trvá cca. 60 minút + 30 minút na otázky a diskusiu po nej, podobne workshop alebo diskusia ráta s rozsahom cca. 90 minút. Učitelia si z prednášky odnesú okrem teoretických informácií o využití videohier najmä praktické rady, ako začať pracovať s touto témou hneď na druhý deň.

 

Cieľom tohto všetkého je priniesť do škôl praktické informácie priamo učiteľom (v prípade záujmu aj priamo žiakom), aby mohli reagovať na aktuálne výzvy doby, ale aj upriamiť pozornosť učiteľov na stránku, kde takéto informácie môžu získať.  Videohry vedia byť skvelou pomôckou pri učení, ak učiteľ vie, ako a kedy ich využiť – a s tým vám chceme pomôcť. Súčasťou každej prednášky je preto zoznam hier priradených k jednotlivým školským predmetom, kde sa dajú využiť.

 

Zopár tém, o ktorých Vám vieme prísť porozprávať:

 1. Videohry vo vzdelávaní – všeobecne o tom prečo videohry, keď sú správne využité, môžu mať pozitívny prínos pre žiakov
 2. Videohry na učenie programovania
 3. Videohry o histórii
 4. Videohry na učenie jazyka
 5. Videohry, ktoré vás naučia matematiku
 6. Gamifikácia a jej využitie vo vzdelávaní (základy – body, odznaky, „leaderboardy“)
 7. Gamifikácia a jej využitie vo vzdelávaní (príbeh a pokročilé techniky)
 8. Dá sa budovať kariéra aj vo videohrách?
 9. Ako dlho sa má moje dieťa hrať?
 10. Negatíva videohier, ako ich minimalizovať, čo sú len mýty (alebo témy ako je závislosť, násilný obsah atd.)
 11. Strategické hry a ich využitie vo vzdelávaní
 12. Virtuálna realita (riziká, využitie, budúcnosť)
 13. Vaša vlastná téma

Prihláste sa už dnes!

Ak máte záujem o prednášku, diskusiu alebo workshop, stačí vyplniť nasledovný registračný formulár a my sa vám ozveme a pripravíme pre vás prednášku presne podľa vašich potrieb.

Tento článok vznikol v spolupráci s projektom detinanete.sk

25-nadacia_logo_new