+ Plusy
  • Obrovské množstvo možností
  • Krásne grafické spracovanie
  • Možnosť sledovať iných hráčov
žánre
vek
Kde si môžete hru kúpiť
AppStore Google Play Steam Good old games Black Dragon

Prežite vlastné unikátne dobrodružstvo na ceste okolo sveta v 80 days

Krásne spracovaná hra na tému známej knihy Julesa Verna. Precvičí schopnosť rozhodovať sa v rámci limitovaných možností, ako na skutočnom výlete.

Deti sa ocitajú v koži komorníka Passepartouta. Ten sprevádza svojho pána Fogga na ceste okolo sveta. Manažuje pri tom prakticky všetko. Výber trasy, dohaduje s rôznorodými ľuďmi detaily výletu a často na poslednú chvíľu zháňa financie pomocou kšeftovania s predmetmi v batožine. Samotné hranie spočíva často len v prečítaní textu a voľby jedného z ponúknutých rozhodnutí. Podobne ako v iných textových hrách, aj tu chýba akcia a zážitok záleží na detskej predstavivosti. Obrázky a animácie však pekne dokresľujú fantastický svet Julesa Verna. 80 days je určený pre jedného hráča, no ponúka možnosť zdieľať pozíciu na mape. Deti sa tak môžu zapojiť do virtuálneho závodu a mať pocit, že sa nehrajú samé.

Prínos pre dieťa:
Možno to znie zložito, ale hra je šikovne spracovaná formou Passepartoutovho cestovateľského zápisníka. 80 Days je hra zameraná na čítanie a pochopenie textu, preto je výbornou voľbou pre nadšencov kníh, ale aj cestovania. Svet postavený na základe pôvodnej “Cesty okolo sveta za 80 dní” je mierne upravený, do detailov premyslený a doplnený o mnohé príbehové alternatívy, takže má čo ponúknuť aj tým, ktorí knihu dôverne poznajú.
Svet je zasadený do minulosti, v ktorej bola kultúra pitia, fajčenia a aj vzťahu k ópiu odlišná. Preto je nutné dať pozor na tento časovo-kultúrny kontext a s dieťaťom sa porozprávať. Nič explicitné sa na obrazovke neudeje, dokonca nai násilie.
Jazyková náročnosť je niekde na úrovni pokročilého anglicky hovoriaceho žiaka.
Čo hra rozvíja:
Rozhodovanie
Deti budú musieť zvážiť svoj časový limit, obmedzené množstvo peňazí, miesta v kufroch a nástrahy na cestách.
Historické a geografické povedomie
Aj napriek fantastickému kontextu (napr. roboti na paru) majú deti pred očami väčšinu času mapu sveta s rôznymi názvami krajín a oblastí.
Námety na diskusiu:
Cestovanie
Prečo je cesta týchto dvoch pánov z hry tak chaotická? Dokážu deti vysvetliť, ako sa dá predísť podobným problémom počas výletov?
Jules Verne
Hovorte spolu o známych knihách tohoto autora. Spomenú si deti na filmy, rozprávky alebo iné médiá, ktoré ním boli inšpirované?

Počet hráčov: 1

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.

Vĺčata majú nový domov

Impact Games a Vĺčatá sa spájajú pod značkou Impact Games

Náš obsah ďalej nájdete na blogu

gamifactory.eu