+ Plusy
  • Bez násilia
  • Výborne spracované ovládanie vo “vtáčej forme”
  • Rozmanitosť logických hádaniek
témy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Xbox One Marketplace Playstation Store Black Dragon Epic Games Store

Zachráňte starobylý svet pred zabudnutím v hre AER: Memories of Old

AER predstavuje dobrodružstvo s logickými hádankami, objavovaním vznášajúceho sa sveta a pútavý príbeh s výraznou atmosférou.

Hlavná hrdinka Auk je vyslaná na púť zachrániť mierumilovnú krajinu pred katastrofou. Snaží sa ju totiž pohltiť Prázdnota. Na začiatku svojho dobrodružstva získava magický lampáš, ktorý jej umožňuje vidieť fragmenty z minulosti a otvárať starobylé chrámy i jaskyne. Krajina je rozdelená na veľa malých ostrovčekov plávajúcich po oblohe. Pre Auk to však nie je problém, keďže sa dokáže premeniť z človeka na vtáka. Na ostrovoch sa nachádzajú pozostatky starej civilizácie a rôzne zvitky, z ktorých sa Auk dozvedá o minulosti. V jednotlivých jaskyniach a chrámoch získava kľúče a kúsky medailónu ktoré jej pomôžu otvoriť hlavný chrám, v ktorom Prázdnota údajne sídli.

Prínos pre dieťa:
Herné logické hlavolamy sú rozmanité a originálne. Hra beží v pomalom tempe, ktoré si treba vychutnať. Je nevhodná pre hráčov, ktorí hľadajú neustálu akciu. Vývojári výborne spracovali “letový režim”, čiže ovládanie vtáčej formy. Lietanie sa dá dobre koordinovať, na oblohe je kopa vzdušných prúdov, vztlaková sila funguje a všetko pôsobí veľmi realisticky. V koži vtáka hráč len ťažko odolá nutkaniu preskúmať celý herný svet. Hra ho odmení pestrými a zaujímavými scenériami.
Pri hraní v ľudskej forme sa ťažšie korigujú skoky, s čím by najmä mladší mohli mať problém. Vyžaduje si to len tréning, ktorý následne pomôže aj v bežnom živote, keďže rozvíja koordináciu rúk a očí a precvičuje rytmiku.
Pre napredovanie v hre a lepšie pochopenie príbehu, je potrebná znalosť angličtiny.
Čo hra rozvíja:
Čítanie s porozumením
V hre nie je žiaden zoznam úloh, kde si hráč môže podľa ľubovôle pozrieť, čo je jeho aktuálnym cieľom. Všetko sa dozvie len od ostatných postáv. Ak bude čítať s porozumením a zapamätá si, čo robiť a kam ísť, tak na oplátku ušetrí kopu času a nebude sa musieť vracať späť po inštrukcie.
Zvedavosť
Biele miesta na mape doslova lákajú na prebádanie.
Logické myslenie
Nenáročné hlavolamy v hre si vyžadujú logické uvažovanie a trpezlivosť vnímavých hráčov.
Námety na diskusiu:
Starobylé civilizácie
V hernom svete sa nachádzajú pozostatky starodávnej civilizácie. Poznajú deti nejaké pradávne kmene nášho sveta? Prečo podľa nich zanikli? Dokážu vymenovať stopy starobylých civilizácií?
Zodpovednosť
Opýtajte sa detí, čo by prežívali v roli Auk, keby na nich ležala taká veľká zodpovednosť. Musia zachrániť svet a sú odkázané samé na seba. Vedia byť zodpovedné aj vo veciach, ktoré sú menej dôležité? Prečo je potrebné byť zodpovedný a plniť si svoje povinnosti aj v hodnotovo “menších” úlohách?

Počet hráčov: 1

Tadeáš Čop

Študent strednej školy, ktorý sa zaoberá najmä rozvojom e-športu na školách.