+ Plusy
  • nádherne spracovaný podmorský svet
  • hra zdôrazňuje dôležitosť ochrany prírody
  • neobsahuje násilie
platformy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
AppStore Steam Xbox One Marketplace Playstation Store

Ponorte sa do hlbín oceánu a objavte jeho tajomstvá s hrou Beyond Blue

Beyond Blue je realistická hra vyvinutá v spolupráci s BBC a tvorcami seriálu Blue Planet II. Ponúka možnosť preskúmať hĺbky oceánu ako nikdy predtým.

Naše oceány trpia. Klimatické zmeny, plastový odpad, nadmerný lov rýb, hlbokomorská ťažba ropy – to všetko má negatívny vplyv a spôsobuje nenávratné škody na podmorskom živote po celom svete. V hre Beyond Blue sa skupina vedcov s pomocou technológie blízkej budúcnosti snaží čo najlepšie týmto zmenám porozumieť.

Deti v koži podmorskej vedkyne a jej tímu sledujú rôzne morské živočíchy od plytčín Pacifiku až po jeho dno, kam nedočiahnu ani slnečné lúče. Hráči majú možnosť podrobne preskúmať každú z týchto častí oceánu, ako aj ich jedinečných obyvateľov. Každé objavené zviera má vlastné heslo v hernom katalógu, tak je možné si o ňom preštudovať podrobnejšie informácie. K dispozícii sú tiež videoklipy z dokumentárneho seriálu Modrá Planéta II, ako aj rozhovory z reálnymi vedcami a vedkyňami.

Prínos pre dieťa
Beyond Blue je podmorské dobrodružstvo s dôrazom na význam ekológie, ochrany morí a morskej biodiverzity. Napriek blízkym stretnutiam so živočíchmi, ktoré často budia rešpekt, ako napríklad žraloky, kostaky alebo veľryby, hra nie je strašidelná a neobsahuje násilie a ani iný nevhodný obsah.
Hráči objavujú rozľahlé hlbiny bez striktných pravidiel alebo časového obmedzenia, takže hra pôsobí príjemne a oddychovo. Pre deti, ktoré fascinuje oceán a jeho rôznorodí obyvatelia, je táto hra s nádhernou realistickou grafikou ako stvorená.
Čo hra rozvíja
Porozumenie oceánu
Hráči majú možnosť podrobne pozorovať správanie rôznych morských zvierat v ich prirodzenom prostredí.
Zvedavosť
Každé nové zákutie skrýva mnoho nových rastlín a živočíchov. Dokážete ich objaviť všetky?
Námety na diskusiu:
Dôležitosť ochrany prírody
Prečo je ochrana morí a oceánov dôležitá? Aké sú momentálne ich najväčšie problémy a čo/kto ich spôsobuje? Čo môže každý z nás urobiť preto, aby sa situácia v budúcnosti iba nezhoršovala?
Kto sú vedci
Keď sa povie “vedec”, koho si predstavíte ako prvého? Niekoho ako hlavnú postavu Mirai a jej kolegov? Ak nie, prečo? Aké najznámejšie ženy vedkyne poznáte, a čím sa preslávili?
Biodiverzita
Od plytkých slnečných pláži až po tmavé hlboké dno, moria v sebe skrývajú nespočetnú rozmanitosť. Ktoré zvieratá žijú blízko pri pobreží? A ktoré zase dávajú prednosť šíremu moru? Alebo podmorským jaskyniam? Skúste vymenovať čo najviac.

Počet hráčov: 1

Sylvia Smatanová

Sylvia vyštudovala herný dizajn vo Fínsku. Momentálne žije v Helsinkách, kde pracuje v hernom štúdiu Rovio Entertainment - známe najmä sériou mobilných hier Angry Birds.

Vĺčata majú nový domov

Impact Games a Vĺčatá sa spájajú pod značkou Impact Games

Náš obsah ďalej nájdete na blogu

gamifactory.eu