+ Plusy
  • podrobne spracované autá, motory a súčiastky
  • učí hodnotu poctivej práce
  • možnosť dokúpiť si množstvo rozšírení
  • možnosť dokúpiť si množstvo rozšírení
- Mínusy
  • vyžaduje si veľkú dávku trpezlivosti
platformy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam

Vyskúšajte si prácu automechanika v hre Car Mechanic Simulator 2015

Máte doma mladých majstrov, ktorí s nadšením všetko rozoberajú na súčiastky? Ak majú navyše radi autá, tak táto hra je pre nich ideálnym nástrojom.

Car Mechanic Simulator 2015 je prekvapivo prepracovaným simulátorom rozoberania a skladania áut. Na začiatok dostávate jednoduché úlohy, ako výmena oleja či oprava bŕzd. Postupne sa však prepracujete k rozoberaniu a skladaniu celých motorov a neskôr sa naučíte ako diagnostikovať problémy či opravovať poškodené diely.
Okrem automechanickej má hra aj druhú stránku – vedenie autodielne. Musíte vyberať hodnotné zákazky, nakupovať diely, postupne získavať lepšie nástroje a výbavu. Na to všetko si zarobíte odvádzaním poctivej roboty, no vyžaduje si to poriadnu dávku trpezlivosti.

Prínos pre dieťa:
Trpezlivosť je v tejto hre naozaj kľúčová. Každý by chcel rovno opravovať Mustangy či iné legendárne autá, no hra v tomto výborne simuluje realitu. Najprv si totiž treba vybudovať reputáciu poriadne zvládnutými úlohami na bežných autách.
Počas hrania sa dieťa naučí z čoho sa skladá auto, ako do seba zapadajú jednotlivé súčiastky aj ako vyzerajú. Zároveň sa učí trpezlivosti a tomu, že bez práce nie sú koláče. Hra okrem rozoberania a skladania áut vyžaduje aj spravovanie autodielne, teda nákup dielov, prijímanie zákaziek a dokupovanie vybavenia. Je pre dieťa dobrou skúsenosťou, má totiž príležitosť naučiť sa hodnotu poctivej práce a zaslúženej odmeny.
Pochopiteľne, hra neobsahuje násilie, sex, drogy ani alkohol. A je dostupná aj v češtine.
Čo hra rozvíja:
Mechanické znalosti
Dieťa sa naučí rozoberať a skladať autá, od jednoduchých úloh až po zložité, od jednoduchých áut a motorov až po osemvalcové “trhače asfaltu”.
Ekonomické znalosti
V hre začínate ako neskúsený mechanik v nevybavenej dielni. Odvádzaním dobrej práce zarábate peniaze, učíte sa novým veciam a môžete investovať do lepšieho zariadenia a výbavy.
Námety na diskusiu:
Funkcie súčiastok v aute
Ideálne je, ak sa rodič zapojí do procesu a ukáže dieťaťu jednotlivé diely aj na skutočnom aute. Prípadne vysvetlí, na čo ktorý diel slúži.
Hodnota práce
Prečo nemôžeme mať hneď všetko? Ako si človek môže svojou prácou zarobiť?

 

Počet hráčov: 1

Pavol Ondruška

Zaujíma sa o videoherný priemysel ako celok, s ekonomickými a spoločenskými presahmi.