+ Plusy
  • veľmi originálna myšlienka
  • hravá grafika, roztomilé postavičky
  • hrateľnosť, intuitívnosť
- Mínusy
  • pri mladších hráčoch by komunikácia mala mať dohľad
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Xbox One Marketplace Good old games Playstation Store Black Dragon

Zažite let vesmírom v kooperatívnej hre Lovers in a Dangerous Spacetime

Milá a pestrá zábava na kozmickej lodi, ktorá deti naučí rozdeliť si úlohy a taktiež kooperovať v napätých krízových situáciách.

Na začiatku hry sa dozvieme, že došlo ku katastrofe, kvôli ktorej je vesmír požieraný čiernou hmotou. Deti majú k dispozícii kozmickú loď, ktorou sa vydajú zachrániť vesmír a popritom aj svojich unesených kamarátov. Posádku lode, ktorú ovládajú, tvoria malé králiky, žabky a iní rozkošní mimozemšťania.
Hlavnou náplňou je samozrejme spolupráca (podobne ako v hre Tiny Brains alebo Overcooked). Na palubách kozmickej lodi sú rôzne ovládacie stanice: navigácia, štíty, zbrane a pod. Na loď z každej strany neustále útočia príšery, preto sa musia hráči presúvať z paluby na palubu a prispôsobovať sa situácii.

Zbrane a iné parametre lode sa dajú vylepšovať a je pripravených niekoľko variant korábov, ktoré výrazne menia zabehnutú hernú mechaniku (napríklad loď rotuje, takže nie je tak ľahké sa zorientovať, alebo má oddelené priestory pre rôznych hráčov), takže hra neupadne do stereotypu.

Prínos pre dieťa:
Vizuálna prezentácia je príjemná, s dôrazom na pestré farby, kladné postavy sú zámerne roztomilé. Ovládanie je intuitívne, na počítači dokonca má podporu aj pre konzolové ovládače. Príbeh nie je až taký kľúčový a preto sa deti zaobídu aj bez znalostí cudzej reči. Násilie je v len symbolické (strieľa sa na monštrá, ktoré vyzerajú ako chrobáky). Výhodou hry je, že sa môžu zapojiť deti rôzneho veku, jedinou požiadavkou je ich schopnosť kooperácie a komunikácie.
Čo hra rozvíja:
Schopnosť spolupráce
Hráči sa musia dohodnúť, kto bude riadiť loď, štíty, ktorými zbraňami sa brániť, ktorú časť priestoru preskúmať atď.
Pochopenie a riešenie jednoduchých problémov
V blízkosti malých planét existuje gravitácia, loď vstupuje do sfér plných tekutiny, je unášaná prúdmi, niektoré monštrá sa dajú zničiť len odrazenými strelami a pod.
Strategické plánovanie
Hráči sa musia rozhodnúť, ktoré časti priestoru treba preskúmať, či sa uspokojiť s minimálnym počtom zachránených, alebo riskovať pri záchrane všetkých.
Námety na diskusiu:
Spolupráca a rozhodovanie
Opýtajte sa detí, či sa im viac oplatilo vopred sa dohodnúť na pláne alebo sa rozhodovať priebežne. Snažili sa rozdeliť si úlohy? Hrali skôr na istotu, alebo riskovali a zachránili všetky postavičky?
Negatívne emócie
Vysvetlite deťom, ako sa počas hry môže stať, že jeden z hráčov pokazí svoju úlohu a ostatní na to doplatia. Vedia deti navrhnúť riešenie tak, aby sa im hralo spolu lepšie?
Orientácia
V hre je dôležité orientovať sa pomocou mapy. Ukážte deťom mapu so súhvezdiami. Dokážu nejaké nájsť na skutočnej oblohe?

Počet hráčov: 1-4

Ivan Horvat

Ivan Horvat vyštudoval medicínu v Bratislave, momentálne pracuje ako psychiater vo Švédsku. Vo svojom voľnom čase lezie, behá, je filmovým a herným fanúšikom. Prvý zdroj hier na ZX Spectrum, avšak žiaden 8-bitový nostalgik.

Vĺčata majú nový domov

Impact Games a Vĺčatá sa spájajú pod značkou Impact Games

Náš obsah ďalej nájdete na blogu

gamifactory.eu