+ Plusy
  • Žiadna jazyková bariéra
žánre
témy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
AppStore Google Play Steam

Naplánujte stanice metra v jednoduchej strategickej hre Mini Metro

Mestá sa rozrastajú, hromadnou dopravou cestuje čoraz viac ľudí. Dokážete navrhnúť systém metra tak, aby sa všetci dostali do svojej destinácie včas?

Mini Metro je hra, ktorá simuluje prácu návrhárov metra vo svetových veľkomestách ako napríklad Londýn, Paríž alebo New York. Na začiatok je nutné prepojiť prvých pár staníc linkami rôznych farieb. Ale pozor, ako mesto rastie, pribúdajú aj nové stanice a narastá tak počet pasažierov. Každá zastávka je znázornená iným geometrickým tvarom, a každý cestujúci vyzerá ako tvar svojej vytúženej cieľovej stanice.
Čím viac pasažierov metro prepravuje, tým viac tunelov, vozňov a lokomotív je hráčovi k dispozícii. Podobne ako v populárnej hre Tetris, cieľom je vydržať čo najdlhšie, v tomto prípade prepraviť čo najviac cestujúcich a zabrániť kolapsu dopravy.

Prínos pre dieťa:
Okrem základov manažmentu sa dieťa naučí aj rýchlo reagovať na problémy, a vymyslieť nové riešenia na preplnené stanice s nervóznymi cestujúcimi. Náročnosť je na začiatku veľmi jednoduchá, ale postupne sa zvyšuje, takže je hra vhodná pre všetky typy hráčov a zabaví aj rôzne vekové kategórie. K dispozícii je 18 rôznych máp, ktoré umožnia bližšie spoznať skutočné metropoly z celého sveta.
Čo hra rozvíja:
Strategické myslenie
V hrej je už od začiatku potrebné analyzovať situáciu a plánovať ďalšie kroky s ohľadom na budúcnosť.
Logiku
Každá mapa predstavuje sériu geograficko-logických problémov, ktoré je potrebné vyriešiť.
Efektivitu
Cieľom hry je vymyslieť nové efektívne riešenia pri navrhovaní prehľadných máp.
Námety na diskusiu:
Plánovanie dopravy ako povolanie
Koľko ľudí je v reálnom svete zapojených to plánovania dopravy? Čo všetko je ich úlohou? Ako by sa dal systém hromadnej dopravy vylepšiť v meste v ktorom žijete?
Veľkomestá u nás a vo svete
V ktorom meste môžeme nájsť nám najbližšie metro? V akých krajinách a na akých kontinentoch sa nachádzajú veľkomestá z hry?
Reálne mapy metra
Skúste na internete nájsť skutočné mapy metra, ktoré dennodenne používajú tisícky cestujúcich. Ako sa tieto mapy líšia od vašich návrhov v hre? Dokážete ich skutočné rozvhrnutia v hre napodobniť?

Počet hráčov: 1

Sylvia Smatanová

Sylvia vyštudovala herný dizajn vo Fínsku. Momentálne žije v Helsinkách, kde pracuje v hernom štúdiu Rovio Entertainment - známe najmä sériou mobilných hier Angry Birds.