Pán učiteľ Netflix

Netflix, americká streamovacia služba, nie je ani na slovenskom trhu žiadnou neznámou. Nájdeme v ňom obrovskú databázu edukačných filmov a seriálov.

Vek 5+

1. Ask the Storybots ( tit.)

Malé deti patria väčšinou medzi tie najzvedavejšie. Odpovede na otázky: „Prečo si musím umývať zuby ?“ alebo „Prečo sa ľudia od seba líšia ?“, zodpovie za vás Netflix. Riešenia na rôzne každodenné problémy hľadá partička malých postavičiek žijúcich vo vnútri počítača.

2. Magic School Bus Rides Again ( tit.)

Príbeh sa zameriava na pani učiteľku Frizzlovú, ktorá má kľúče od zázračného autobusu. Každá epizóda prináša nové vedecké dobrodružstvo, na ktoré sa môžete vybrať spolu s celou triedou aj vy!

 

Vek 7+

1. The Who Was? Show ( tit.)

Zábavné skeče, ktoré prenesú deti do ďalekej minulosti. Zoznámia sa s najzaujímavejšími ľuďmi (Albert Einstein, Frida Kahlo, Louis Armstrong a iní…), ktorí sú dôležitou súčasťou našej histórie. Komediálny seriál je napísaný podľa úspešnej knižnej rady.

2. Our Planet (tit.)

Dokumentárna séria, ktorá odhalí najkrajšie zákutia našej planéty. V jednotlivých epizódach sa deti pozrú na to, ako sa žije v rôznych častiach sveta, prečo sa zvieratá správajú tak, ako sa správajú a nazrú aj do problematiky globálneho otepľovania. Dozvedia sa o spôsoboch ako chrániť našu Zem a ako môžu aj oni prispieť k čistejšej prírode.

girl and boy using Android smartphones

 

Vek 10+

1. Dogs (tit.)

Seriál vysvetľuje spojitosť medzi životom človeka a psa. Prečo je dôležité správať sa k nim pekne a ohľaduplne. Dej sa odvíja od reality, preto niektoré scény môžu byť smutnejšie. Nájdeme v ňom scény z množiarní, chovu zápasníckych psov alebo nazrieme do tematiky týrania zvierat.

2. Justin Time (tit.)

Justin a jeho imaginárni priatelia Olive & Squidgy cestujú spoločne po svete, spoznávajú jeho prírodu a krajiny. Jednotlivé epizódy úžasne vysvetľujú rozdiely medzi kultúrami a rozličnými spôsobmi života v rôznych krajinách. Učia deti byť tolerantné voči ostatným.

 

Vek 12+

1. Monkey Planet (tit.)

Nazrite do sveta opíc, šimpanzov a goríl. Naučte sa viac o ich živote, stravovaní a aktivitách. Opice sú už od nepamäti prirovnávané k ľuďom. Sú povestné svojou hravosťou, kreativitou a teritoriálnymi pudmi. Nazrite do ich sveta spoločne s deťmi. Seriál garantuje nielen veľa zábavy, ale aj množstvo edukatívneho materiálu.

2. Explained (tit.)

Epizódy kratšie ako 20 minút odkrývajú rôzne zaujímavé témy priateľskou a ľahkou formou. Dieťa sa dozvie viac o tom, prečo je dôležitá voda, prečo sú drogy návykové alebo ako fungujú medziľudské vzťahy.

 

Vek 15+

1. Ask the Doctor (tit.)

Ako vznikajú alergie? Kedy prichádza prvá menštruácia? Ako viem, že potrebujem dioptrické okuliare? Prečo sa hádam s rodičmi? Na tieto a veľa iných otázok odpovedá skúsený tím lekárov. Program je doplnený o rôzne interaktívne hry, nielen pre deti, ale aj pre ich rodičov.

2. Once Upon a Time ( dab.)

Edukatívny seriál Bol raz jeden život netreba asi nikomu predstavovať. Niektorí z nás ho zvykli sledovať ako deti. Na obrazovkách sa objavil už v roku 1986. Ide o sériu mini príbehov, ktoré vysvetľujú ako sa správne starať o svoje zdravie alebo čo sa deje v našom tele pri chrípke. Taktiež podáva základné informácie v intímnej oblasti ako splodenie dieťaťa alebo prvý pohlavný styk.

Laura Cigáneková

Laura vyštudovala SOŠ masmedialnych a informačných štúdií v Bratislave. Rok a pol žila v Holandsku. Momentalne sa venuje podnikaniu v oblasti fotografovania a písania zaujímavých článkov.