+ Plusy
  • Hra neobsahuje žiadne súboje ani násilie
  • Dojímavý príbeh
- Mínusy
  • Hra je naozaj dlhá, dá sa však kedykoľvek uložiť
platformy
žánre
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam

Rakuen je hra o čarovnom dobrodružstve, chorobe a dôležitosti empatie

Príbeh o ťažko chorom chlapcovi, ktorý v nemocnici objavuje svet fantázie, snaží sa vcítiť do ostatných pacientov a pomáha im nájsť pokoj.

Rakuen je dobrodružná RPG hra, ktorá rozpráva príbeh dlhodobo chorého chlapca žijúceho v nemocnici. So sebou má obľúbenú knižku, z ktorej mu mama každý večer číta príbeh o čarovnom Strážcovi lesa, ktorý vie plniť želania.

Počas hry splývajú reálny a fantastický svet do jedného. Na to, aby Strážca lesa splnil chlapcovi želanie, musíte vyriešiť sériu úloh. Každá z nich sa týka príbehu jedného z pacientov ležiacich na oddelení: mrzutý starý pán s pokazenou hracou skrinkou, mladá žena v kóme a jej muž neustále sediaci vedľa postele, dievčatko smútiace za kamarátom, s ktorým sa pred hospitalizáciou nestihlo rozlúčiť. Okrem toho hra vyniká aj nádhernou hudbou, ktorá hrá v príbehu kľúčovú rolu, a vždy dokonale odzrkadľuje emócie v danej situácii.

Prínos pre dieťa:
Hra citlivo pracuje s vážnymi témami ako sú prírodné katastrofy, choroba či smrť. Chlapec ale nie je na nič sám. Jeho mama ho sprevádza dobrodružstvom až do úplného konca.
Rakuen v tomto žánri nie je jediný, o podobných hrách si môžete prečítať v našom staršom článku Videohry, ktoré deťom pomáhajú vyrovnávať sa so smrťou blízkeho.
Čo hra rozvýja:
Súcit a empatiu
Počas hry je dôležité vcítiť sa do kože ostatných pacientov a prežiť aj ich príbeh.
Jazykové schopnosti
Hra má pútavý príbeh, čo pre deti predstavuje skvelú príležitosť na precvičovanie cudzieho jazyka. Často je nutné hľadať konkrétny predmet, ktorého slovíčko budú poznať zo základných hodín angličtiny.
Čítanie s porozumením
Postavy v hre často iba naznačia, čo je potrebné urobiť, aby sa hráč posunul ďalej.
Námety na diskusiu:
Pomoc ostatným
V hre sme zisťovali, čo potrebujú ľudia okolo nás. Je aj v našom živote niekto, kto možno potrebuje pomoc? A ak áno, akú?
Návštevy nemocnice
Každý z nás sa raz ocitne v situácii, kedy je nutné navštíviť blízkeho v nemocnici. Je niečo, čo môžeme urobiť, aby sme im ich pobyt čo najviac uľahčili?

Počet hráčov: 1

Sylvia Smatanová

Sylvia vyštudovala herný dizajn vo Fínsku. Momentálne žije v Helsinkách, kde pracuje v hernom štúdiu Rovio Entertainment - známe najmä sériou mobilných hier Angry Birds.