Hry, ktoré potešia najmä dievčatá

Hry zamerané najmä na dievčenskú časť publika sa dajú robiť dvoma spôsobmi. V jednom, tom jednoduchšom, obliekate ružovú Barbie alebo češete srsť koníkom. V druhom, ktorému sa budeme venovať dnes, spoznáte rôznorodý svet nezaťažený rodovými stereotypmi a možno sa aj niečo naučíte.

Child of Light

V tejto krásne animovanej rozprávkovej hre pomáhate červenovlasej princeznej Aurore zachrániť mesiac a slnko z rúk temnej Kráľovnej noci. Všetky postavy, s ktorými sa stretnete, prehovárajú v šikovne napísaných veršoch a tak sa okrem dobre vyrozprávaného príbehu budete zabávať aj na vtipných slovných obratoch. Hra deťom cez príhody princeznej pretlmočí najmä tému vyrovnávania sa so stratou, ale hovorí aj o neustálej prítomnosti smrti v našich životoch a spôsobe, ako ju pochopiť a akceptovať. Princezná Aurora musí prekonávať množstvo prekážok, čiže si deti určite potrápia reflexy a pohotovosť, avšak objavia sa tu aj momenty, kedy sa bez logického uvažovania ďalej nepohnete. Všetky súboje s nepriateľmi sa navyše odohrávajú na ťahy, takže o precvičenie strategického uvažovania nebude núdza. Odporúčaná je deťom od 7 rokov, a ak máte základné znalosti angličtiny, po pozretí traileru si ju určite budete túžiť vyskúšať.

 

 

Nancy Drew

Nancy Drew je dievčenskou hrdinkou detektívnej literatúry, ktorá začala vychádzať už v roku 1930. Ako svoj vzor ju uvádzajú viaceré známe a mocné ženy, napríklad aj Hillary Clinton. Nancy je silnou, asertívnou postavou, ktorá mladým dievčatám ukazuje, že žena nemusí patriť len do kuchyne alebo na módne mólo. Svoj debut má za sebou aj v rámci digitálnych umení – hier Nancy Drew, v ktorých deti riešia mysteriózne detektívne prípady vyšlo do dnešného dňa už viac než 32. Pri všetkých si deti trénujú svoju pozornosť, schopnosť rozmýšľať v kontexte a presnú pamäť tým, že riešia logické úlohy v rozličných, ručne kreslených prostrediach. Ak náhodou neviete, ktorý diel skúsiť, odporúčame Curse of Blackmoor Manor, ktorý mnoho rebríčkov uvádza ako najpodarenejší z celej série.

 

 

The Sims

The Sims má až absurdne jednoduchú premisu – vytvoriť virtuálnu rodinku a previesť ich šťastným životom. Je to jedna z mála hier, ktorých hráčsku základňu tvorí rovnako veľa dievčat, ako chlapcov. Dôvodom je nenásilné herné prostredie a možnosť stať sa empatickým opatrovateľom skupinky maličkých zverencov – pokojnou cestou im pomáhať v bežnej každodennosti. Dievčatá sa tu okrem manežérok ľudských zdrojov môžu stať aj architektkami, interiérovými dizajnérkami či učiteľkami dobrých spôsobov. A všetky nudné činnosti, ktoré v živote skrátka treba absolvovať, sa tu dajú jediným kliknutím zrýchliť. V sérii The Sims vyšiel už štvrtý diel a vďaka rastúcej popularite neustále pribúdajú rozličné rozšírenia (viac sa dozviete v našom článku).

 

 

 

 

Teodor Kuhn

Teodor sa venuje štúdiu príbehov vo všetkých podobách. Má rád funkčné veci a dobrých ľudí.