Vĺčatá.sk
Hranie sa môže vzdelávať

Nájdite vhodnú hru pre svoje dieťa

O nás

Informujeme o zmysluplných hrách a technológiách, ktoré si zaslúžia pozornosť rodičov, pedagógov a všetkých, ktorí sa stretávajú s mladými hráčmi.

Združujeme odborníkov na inovatívne vzdelávanie. Organizujeme prednášky pre učiteľov, lektorov a rodičov, v ktorých im predstavujeme možnosti využitia hier a moderných technológií vo vzdelávaní.

Hry vnímame ako súčasť modernej kultúry, a preto sa snažíme vyberať také, ktoré majú edukatívny potenciál či estetickú hodnotu. Samozrejmosťou sú odborné články s radami pre nehráčov a rozhovory s osobnosťami z branže.

Prečo názov „Vĺčatá“?

Vĺčatá sú hravé tvory, ktoré sa hrou učia zručnosti využiteľné v reálnom svete. Nad ich hrou však dozerá silná a nekompromisná matka vlčica, pretože jej na deťoch záleží.

Kto je autorom projektu?

Projekt zastrešuje občianske združenie Vĺčatá.sk, ktoré združuje redaktorov, odborníkov a fanúšikov projektu.

 

autor1
Anna Mária Brijaková
Vedúca projektu
Je doktorandkou na katedre Knižničnej a Informačnej vedy na Univerzite Komenského v Bratislave. Vzdelávanie v oblasti používania nových technológií vníma ako jednu z najdôležitejších vecí pre pochopenie súčasného sveta a uľahčenie života… sebe i ostatným 🙂
autor1
Jakub Celušák
Šéfredaktor
Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier, gamifikáciu a herný dizajn. Pracoval ako promotér a predajca spoločenských hier.
autor1
Silvester Buček
Fundraiser, prednášateľ
Absolvoval mediálne štúdiá na Masarykovej Univerzite, kde sa snažil vytvoriť prostredie na skúmanie hier v akademickom prostredí. V súčasnosti sa venuje hernému dizajnu a gamifikácii vzdelávania a firemných procesov.
autor1
Petra Stračiaková
Marketing
Petra vyštudovala filmovú scenáristiku na VŠMU a okrem umeleckých projektov sa venuje aj komunikácii v online priestore. Silné príbehy, charaktery a budovanie vzťahov ju dokážu nadchnúť v hrách, filmoch, knihách aj v skutočnom živote. Jej obľúbený žáner je RPG, no nechá sa nahovoriť takmer na hocičo. Videohry, zvlášť tie pre viac hráčov, vníma ako nový rozmer reality.

Vĺčatá.sk štartovali ako pôvodný autorský projekt OZ Mladý pes.