Vĺčatá.sk
Hranie sa môže vzdelávať

Nájdite vhodnú hru pre svoje dieťa

O nás

Informujeme o zmysluplných hrách a technológiách, ktoré si zaslúžia pozornosť rodičov, pedagógov a všetkých, ktorí sa stretávajú s mladými hráčmi.

Združujeme odborníkov na inovatívne vzdelávanie. Organizujeme prednášky pre učiteľov, lektorov a rodičov, v ktorých im predstavujeme možnosti využitia hier a moderných technológií vo vzdelávaní.

Hry vnímame ako súčasť modernej kultúry, a preto sa snažíme vyberať také, ktoré majú edukatívny potenciál či estetickú hodnotu. Samozrejmosťou sú odborné články s radami pre nehráčov a rozhovory s osobnosťami z branže.

Prečo názov „Vĺčatá“?

Vĺčatá sú hravé tvory, ktoré sa hrou učia zručnosti využiteľné v reálnom svete. Nad ich hrou však dozerá silná a nekompromisná matka vlčica, pretože jej na deťoch záleží.

Kto je autorom projektu?

Projekt zastrešuje občianske združenie Vĺčatá.sk, ktoré združuje redaktorov, odborníkov a fanúšikov projektu.

 

autor1
Anna Mária Brijaková
Vedúca projektu
Je doktorandkou na katedre Knižničnej a Informačnej vedy na Univerzite Komenského v Bratislave. Vzdelávanie v oblasti používania nových technológií vníma ako jednu z najdôležitejších vecí pre pochopenie súčasného sveta a uľahčenie života… sebe i ostatným 🙂
autor1
Jakub Celušák
Šéfredaktor
Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier, gamifikáciu a herný dizajn. Pracoval ako promotér a predajca spoločenských hier.
autor1
Silvester Buček
Fundraiser, prednášateľ
Absolvoval mediálne štúdiá na Masarykovej Univerzite, kde sa snažil vytvoriť prostredie na skúmanie hier v akademickom prostredí. V súčasnosti sa venuje hernému dizajnu a gamifikácii vzdelávania a firemných procesov.
autor1
Teodor Khun
Korektor
Venuje sa štúdiu príbehov vo všetkých podobách. Má rád funkčné veci a dobrých ľudí.

Vĺčatá.sk štartovali ako pôvodný autorský projekt OZ Mladý pes.