Vĺčatá.sk
Hranie sa môže vzdelávať

Nájdite vhodnú hru pre svoje dieťa

Webináre pre školy

V súvislosti so súčasnou situáciou opäť ponúkame sériu webinárov o potenciále hier vo vzdelávaní a výchove pre učiteľov a rodičov. Webináre prebehnú v termínoch 7. 12. – 15. 12. 2021 ZDARMA. Za každý absolvovaný webinár od nás získate certifikát. Pre prihlásenie prosím vyplňte prihlasovací formulár.

PRIHLÁŠKA NA VŠETKY WEBINÁRE

Všetky webináre sa uskutočnia na tomto linku: https://meet.google.com/res-jcru-ixp

Môžu počítačové hry pomôcť učiť dejepis a geografiu?

(7. 12. 2020) (Utorok) od 18:00 do 19:15

Anotácia: Na interaktívnom webinári si predstavíme množstvo populárnych hier, ktoré môžu naučiť konkrétne historické či geografické fakty, ale aj inšpirovať deti k poznávaniu tém z týchto predmetov.

 

Počítačové hry pre budúcich vedcov a vedkyne

(8. 12. 2021) (Streda) od 18:00 do 19:15

Anotácia: Čím môžu hry o fyzike, chémii či prírode inšpirovať budúcich vedcov a vedkyne? Aké vybrať pre rozličné vekové kategórie sa dozviete na tomto webinári.

 

Hry, ktoré rozšíria obzory mladým filozofkám, filozofom, umelkyniam a umelcom.

(14. 12. 2021) (Utorok)  od 18:00 do 19:15

Anotácia: Niektorých možno prekvapí, že hry sú umeleckými dielami, ktoré často nesú hlboké filozofické myšlienky. Na webinári si ukážeme niektoré z nich a tiež hry, ktoré pomáhajú rozvíjať tieto talenty.

 

Ako sa naučiť rozumieť reči počítačov, pomocou počítačových hier?

(15. 12. 2021) (Streda) od 18:00 do 19:15

Anotácia: Prostredie počítačových hier je pre deti veľmi prirodzené. Prečo toto nadšenie nevyužiť a rovno ich v niektorých z nich neučiť základy algoritmického a logického myslenia, či rovno základy programovania?

 

Veríme, že v 21. storočí je nutné modernizovať systém výučby na slovenských školách. Radi by sme touto iniciatívou prispeli k rozšíreniu obzorov a dodatočnému vzdelaniu všetkých strán zapojených do školského systému. Naši skúsení lektori zostavili niekoľko prednáškových formátov, ktoré si budete môcť vyskladať podľa vašich preferencií.

autor1

Prednášajúci: Silvester Buček

Absolvoval mediálne štúdiá na Masarykovej Univerzite, kde sa snažil vytvoriť prostredie na skúmanie hier v akademickom prostredí. V súčasnosti sa venuje hernému dizajnu a gamifikácii vzdelávania a firemných procesov a vyučuje herný dizajn na slovenských a českých univerzitách. Podrobnejšie informácie o aktivitách prednášajúceho nájdete na gamingguru.eu

 

 

 

Tento projekt vzniká v spolupráci s Nadáciou Orange.

25-nadacia_logo_new