+ Plusy
  • Inovatívna hrateľnosť, ktorá kombinuje rôzne herné žánre.
  • Kreatívny a farebný svet, ktorý sa neustále mení a vyvíja počas celej hry.
  • Vynikajúca kooperačná hrateľnosť, ktorá zahrňuje rôzne zručnosti a výzvy pre oboch hráčov.
- Mínusy
  • Hra môže byť v niektorých situáciách príliš náročná pre hráčov, ktorí nemajú skúsenosti s hraním digitálnych hier.
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam

It Takes Two: Kooperatívna hra, ktorá hovorí o rozchode rodičov aj jeho dopade na dieťa

Titul získal viacero ocenení, vrátane ceny Hra roka 2021. It Takes Two je o spolupráci a komunikácii, vďaka ktorej by manželský pár mohol prekonať rôzne prekážky a zachrániť tak svoj vzťah.

Spoločnosť Hazelight Studios zo Švédska, spolu s vydavateľom Electronic Arts, si pripravili akčnú dobrodružnú kooperatívnu hru, ktorá nás zavedie na jednu z najbláznivejších ciest života. Hra je pre dvoch hráčov a funguje na princípe rozdelenej obrazovky. Do rúk sa nám dostane rozhádaný pár Cody a May, ktorí sa plánujú rozviesť. Spoločne sa ocitáme v unikátnom fantastickom svete, kde budeme čeliť niekoľkým dôležitým situáciám. Tieto situácie poukazujú na kľúčové aspekty pre udržanie partnerského vzťahu. Zažite divokú jazdu plnú unikátnych herných zážitkov a rozmanitého príbehu, plného smiechu a lásky. Tím Lokalizácie.sk vytvoril pre PC platformu slovenský preklad, ktorý si môžete bezplatne stiahnuť tu.

Prínos pre dieťa:

Aj keď téma rozvodu môže byť pre mnohé deti ťažká a citlivá, hra poskytuje mnoho pozitívnych ponaučení a samotný príbeh je veľmi pozitívny.

Hra zdôrazňuje dôležitosť komunikácie a spolupráce, čo môže pomôcť dieťaťu pochopiť, ako tímová práca funguje, a čo obnáša. Dieťa môže pochopiť, že aj keď sa dvaja ľudia rozhodnú rozviesť, stále si môžu navzájom pomáhať.

Ak sa dieťa ocitne v situácii, kedy sa jeho rodičia rozvádzajú, môže mu hra pomôcť rozšíriť svoje chápanie toho, ako fungujú vzťahy, a ako sa dajú riešiť problémy.

Hra tiež obsahuje mnoho zaujímavých postáv, oblastí a úloh, ktoré môžu dieťaťu pomôcť rozvíjať svoju kreativitu, logické myslenie a schopnosť riešiť problémy spolu.

Čo hra rozvíja:
Tímovú prácu
Hráči musia spolupracovať, aby dokázali prekonať rôzne prekážky a spoločne postupovať v príbehu hry. Toto môže pomôcť lepšej schopnosti pracovať v tíme a komunikovať s ostatnými.
Riešenie problémov
Hra obsahuje množstvo úloh a prekážok, ktoré hráči musia prekonať. Svoje logické myslenie využijú k riešeniu problémov.
Reflexy a koordináciu
V hre sa stretávame s niekoľkými akčnými a bojovými sekvenciami, ktoré môžu pomôcť deťom rozvíjať svoje reflexy a koordináciu pohybov.
Empatiu a porozumenie
Hra na tému rozvodu môže pomôcť hráčom lepšie porozumieť situácii, keď sa ich rodičia rozvádzajú, a tiež im ukázať, ako sa tento proces môže prejaviť u všetkých členov rodiny.

Námety na diskusiu:
Ako sa postavy Codyho a May naučili spolupracovať a prekonávať svoje problémy?
Deti môžu diskutovať o tom, ako sa tieto postavy postupne učili spolupracovať na riešení rôznych problémov, ktoré sa vyskytli počas hry. Môžu sa tiež rozprávať o tom, aké zručnosti a schopnosti sú potrebné pre úspešnú spoluprácu, ako je komunikácia, počúvanie, vzájomne rešpektovanie sa, a podpora.
Čo by sa mohlo stať, ak by sa Cody a May rozhodli nespolupracovať a vzdali by sa?
Deti môžu diskutovať o tom, aký by bol výsledok, ak by sa Cody a May rozhodli nepracovať na svojom vzťahu, a rozhodli by sa skutočne pre rozvod. Môžu sa zamyslieť nad tým, aké by to malo dôsledky pre ich dieťa Rose.

Počet hráčov: 2

Michal Mikušovský

Vĺčatovský stážista Michal študuje program teória digitálnych hier na FMK UCM v Trnave. Vďaka hrám prekonal strach komunikovať v angličtine a spoznal mnoho kamarátov po celom svete. Je obrovským fanúšikom hororových hier, no nájde si miesto aj na rôzne plošinovky, či adventúry.