+ Plusy
  • Jednoduchá a prístupná hrateľnosť pre hráčov všetkých vekových kategórií
  • Vizuálne pútavý a esteticky dizajn
  • Strategické rozhodnutia, ktoré prinášajú rozvoj plánovacích zručností
  • Možnosť relaxovať a vytvoriť si svoju unikátnu krajinku
  • Upokojujúca hudba pri hraní
- Mínusy
  • Pre niektorých hráčov môže byť hra príliš pomalá a nudná
platformy
vek

Rozvíjajte svoju kreativitu a schopnosť rozhodovať sa vďaka hre Dorfromantik

Stratégia, pri ktorej sa aj zabavíte, je vhodná pre celú rodinu.

Hráči sa v nej vyberajú na cestu, počas ktorej budú musieť budovať a rozširovať svoju krajinu pomocou rôznych dlaždíc. Aby ste vytvorili krásnu a funkčnú krajinu, musíte si vopred premyslieť, aké dlaždice si vyberiete a ako ich spojíte. To znamená, že napríklad dlaždice s ikonou stromu by sa mali spojiť s dlaždicou, na ktorej sa vyskytujú stromy, aby ste vytvorili les. Týmto spôsobom môžu hráči rozširovať svoje mestá, lesy, obilia, rieky, alebo železničné koľaje.

Prínos pre dieťa:
Deti si môžu rozvíjať schopnosti, ako je napríklad riešenie problémov, plánovanie a rozhodovanie. Hra môže pomôcť dieťaťu lepšie spolupracovať a komunikovať s ostatnými, keďže ju môže hrať so svojou rodinou. Vďaka tomu môžu spoločne diskutovať o svojich nápadoch na budovanie a rozširovanie krajiny.

Čo hra rozvíja:
Plánovanie a logické myslenie
Hráči sa musia dopredu rozhodovať, ktoré dlaždice majú použiť a kde ich umiestniť, aby vytvorili fungujúcu krajinu. To pomáha rozvíjať schopnosť robiť rozhodnutia a učiť sa predvídať dôsledky svojich rozhodnutí, a taktiež logicky uvažovať.
Kreativita a priestorová predstavivosť
Hráči môžu vymýšľať nové a zaujímavé krajiny, vďaka ktorým môžu použiť svoju predstavivosť a kreativitu na vytváranie rôznych typov krajín.
Námety na diskusiu:
Prečo je premýšľanie vopred dôležité?
Diskutujte o tom, prečo je dôležité dopredu premýšľať o tom, ktoré dlaždice spojíte, aby ste dosiahli svoje ciele. Aké sú rôzne faktory, ktoré by ste mali zvážiť pri rozhodovaní? Prečo je dôležité rozmýšľať dopredu a nechať si niektoré dlaždice do zásoby, aby ste ich mohli použiť neskoršie? V akých iných situáciách v živote musíme myslieť dopredu?

 

Počet hráčov: 1

Michal Mikušovský

Vĺčatovský stážista Michal študuje program teória digitálnych hier na FMK UCM v Trnave. Vďaka hrám prekonal strach komunikovať v angličtine a spoznal mnoho kamarátov po celom svete. Je obrovským fanúšikom hororových hier, no nájde si miesto aj na rôzne plošinovky, či adventúry.