+ Plusy
  • Hra je vhodná pre všetky vekové kategórie
  • Neobsahuje žiadne násilie, nesie sa v duchu mierumilovného sveta Chuchla
  • Logické hlavolamy nasledujú detskú logiku a pre dospeláka môžu byť ťažšie než pre dieťa
- Mínusy
  • Humor nemusí sadnúť každému
platformy
žánre
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam

Objavte s vašimi deťmi zábavný svet hry Chuchel od Amanita Design

Hra Chuchel ponúka malým aj veľkým odreagovanie sa od každodenných povinností. Upúta svojou jedinečnou bizarnosťou a humorom.

Chuchel je @point-and-click adventúra, ktorá stavia na komike a vizuálnom prevedení. Nachádzajú sa v nej rôzne imaginárne charaktery, ktoré svojim vzhľadom rozosmejú aj dospelých. Hráč pomáhajú hlavnej postave získať čerešňu. Riešiť za Chuchla rôzne logické úlohy a prechádzať mnohými minihrami, aby získali ďalší postup v hre. Každá úroveň je unikátna svojim vzhľadom a na začiatku nikdy nedostanú inštrukcie ako daný hlavolam prejsť. Môžu však dostať jednoduchú obrázkovú nápovedu. Ak je treba dostať čerešňu z obrieho vajca alebo utíšiť plačúce príšerky, deti na to musia prísť sami. A to aj za pomoci metódy pokusov a omylov.

Hra je cielená skôr na mladšie publikum, a preto napríklad aj komunikácia medzi postavami prebieha len gestami. Vďaka tomu nie je potrebná znalosť cudzieho jazyka. Milým prevedením môže zaujať aj starších hráčov. Ideálna je na hru v kombinácii rodič – dieťa.

Prínos pre dieťa:
Chuchel sa sústreďuje skôr na situačnú komiku ako na náročné hlavolamy. Uvoľnená atmosféra hry ponúka deťom aj rodičom čas na oddych medzi povinnosťami či učením. Aj napriek tomu si pri niektorých úrovniach vyžaduje zvýšenú pozornosť a všímavosť. Núti hráča komplexne vnímať herné prostredie, aby vedel riešiť logické úlohy a dostať Chuchla k vytúženej čerešni. Niekedy si hráč musí premyslieť poradie interakcií, aby dosiahol očakávaný výsledok.
Čo hra rozvíja:
Logické myslenie – aj napriek nenáročnosti hry, niektoré úrovne potrebujete dávku sústredenia a triezve myslenie, aby ste našli riešenie hlavolamu
Námety na diskusiu:
Priateľstvo
Ako sa Kekel, myška ktorá kradne Chuchlovi čerešňu, stavia chová na začiatku a ako na konci ich spoločného dobrodružstva? Dokáže dieťa odhaliť prečo sa mohol zmeniť ich vzťah?
Deus ex machina
Kto a prečo Chuchlovi kradol čerešňu, vie dieťa vysvetliť prítomnosť a motivácie tejto tretej postavičky?
Riešenie problémov
Chuchel vždy skúša svoje problémy ostatným vysvetliť pomocou kriku a agresívneho mávania rúk, ako dobre funguje táto metóda?

Počet hráčov: 1

Kristína Doliňáková

Kristína pracuje v oblasti počítačov a IT. Venuje sa dobrovoľníctvu a zážitkovému vzdelávaniu. Fascinujú ju hry každého žánru a zaujíma sa o ich vplyv na vývin človeka. Nemyslí si, že hranie hier je len pre deti.