+ Plusy
  • Možnosť zdieľať vlastné výtvory
  • Množstvo hier na rôzne spôsoby
  • Programovanie a úprava zovňajšku
- Mínusy
  • Hry sú jednoduché a môžu rýchlo omrzieť
platformy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Black Dragon

Nintendo Labo – Variety Kit, vstúpte do sveta kartónových skladačiek

Konzola Nintendo Switch a niekoľko kusov kartónu prinesie do sveta vašich detí kreativitu, programovanie a množstvo zábavy.

Princíp hier Nintendo Labo je postavený na tom, že si deti z priložených kartónových dielov vlastnoručne zostavia ovládače. Môžu tak vytvoriť piáno, volant motorky, udicu alebo čokoľvek iné. V jednom balení dostanú hneď niekoľko jednoduchých hier a s nimi aj možnosť upravovať si k nim ovládače. Keďže kartón sa po opotrebovaní dá nahradiť, deti ho môžu podľa ľubovôle ozdobiť nálepkami alebo farbičkami. Labo im tiež poskytuje možnosť jednoduchým programovaním vytvárať vlastné hry a experimentovať s funkciami ovládačov.

Prínos pre dieťa:
Labo nie je ani tak hra, ako skôr multifunkčná interaktívna hračka. Deti ju môžu zložiť, upraviť jej vzhľad a vytvárať ňou nové hry, ktoré sa dajú zdielať s komunitou na stránke Nintendo. Pri zostavovaní jednotlivých kartónových dielov budú deti do osem rokov možno potrebovať pomoc rodiča. Výrezy, ktoré ostanú po vytlačení dielikov, si môžete nechať a vytvoriť nimi nekonečné množstvo šablón pre ďalšie použitie. Množstvo vynálezov, ktoré si deti môžu postaviť, je natoľko široké, že aj napriek jednoduchosti priložených hier predstavuje zábavu na dlhý čas. S výnimkou programovania sú všetky hry a návody na zostavenie pochopiteľné aj bez znalosti angličtiny.
Čo hra rozvíja:
Kreativita
Či už je to stavba kartónových dielov, ich ozdobovanie alebo tvorba v digitálnom prostredí, deti majú možnosť rozvíjať svoju predstavivosť a zručnosti.
Programovanie
Pri vytváraní vlastných programov deti využívajú jednoduché logické prepojenia medzi príkazmi a podmienkami. Tvorba taktiež prepája hmotný svet so svetom jednotiek a núl.
Pohyb
Ako to už pri Nintendo Switch býva, hráči sa hýbu omnoho viac, ako pri bežných videohrách.
Námety na diskusiu:
Zložité a jednoduché hry
Prečo sú hry v Labo – Variety Kit jednoduchšie, než ostatné hry, na ktoré je dieťa zvyknuté? Je dieťa schopné pomenovať, prečo ho niektoré hry nezaujímajú tak dlho?
Pravidlá späté s materiálom
Prečo môžeme fixkami kresliť po kartóne, ale nemali by sme ich používať na konzolu, ovládače a iné spotrebiče?
Kreativita
Prečo má dieťa pri hraní sa s Labom väčšiu chuť tvoriť a vymýšlať? Dokáže nájsť a vymenovať podmienky, ktoré mu hra pre kreativitu vytvorila?

Počet hráčov: 1 – 2

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.

Vĺčata majú nový domov

Impact Games a Vĺčatá sa spájajú pod značkou Impact Games

Náš obsah ďalej nájdete na blogu

gamifactory.eu