+ Plusy
  • Zábavnou formou motivuje k pohybu
  • Pomáha k tvorbe zdravých návykov
- Mínusy
  • K hraniu je potrebný špeciálny ovládač
platformy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Black Dragon

Zašportujte si s Nintendo adventúrou Ring Fit Adventure

Fantastický svet, Drak Bodybuilder, a nespočetne veľa športových dobrodružstiev: toto všetko nájdete v najnovšej pohybovej hre na Nintendo Switch.

Hra Ring Fit adventure hravo spája domáce cvičenie s digitálnym dobrodružstvom. Rôzne populárne ale aj menej známe cviky sú “ukryté” za magické rituály, ktorými deti porážajú obyvateľov herného sveta. Pomocou špeciálneho ovládača sa meria dôkladnosť cvičenia a presnosť pohybov, ktoré sú od hráča požadované na obrazovke. Pokiaľ sa nedarí, hlas v hre napomína, pokiaľ deti cvičia správne, hlas chváli. Titul obsahuje rôzne verzie tohto zážitkového cvičenia, napríklad dobrodružný mód, minihry a aj tréningové plány na mieru. Je to zábava vhodná v podstate pre každého a to bez ohľadu na predchádzajúce “fitness” skúsenosti a množstvo voľného času. Ak vás zaujala táto téma, prečítajte si aj náš článok o tom ako sa Začať hýbať, tancovať a cvičiť s videohrami alebo naše odporúčania v článku Poďme si s deťmi zacvičiť, aj keď sme zavretí doma.

Prínos pre dieťa:
Ring Fit Adventure zábavným spôsobom rozvíja predovšetkým pozitívny vzťah k pohybu a športu. Ovládanie je jednoduché a pomerne intuitívne, napríklad: behom na mieste preskúmate rozľahlé lúky, posilňovaním rúk zaútočte na nepriateľov a jogové pozície dopĺňajú životy.
Pri dostatku miesta sa hra dá hrať prakticky hocikedy, v pohodlí domova a za každého počasia. Titul je vhodný hlavne pre deti nad 7 rokov a neobsahuje žiadny problematický obsah typu nadávky, drogy alebo alkohol atď. Násilie je prítomné v kontexte športových súbojov a oponent sa po porazení väčšinou vzdá od únavy. Ring Fit Adventure sa predáva výhradne so špeciálnou cvičebnou pomôckou “kolesom”, ktoré slúži aj ako ovládač. Cudzí jazyk nie je na samotné hranie nevyhnutný, ale vedieť, čo vám inštruktážny hlas vysvetľuje nie je na škodu.
Čo hra rozvíja:
Športové návyky
Hra je špeciálne navrhnutá na to, aby motivovala hráčov k zdravému životnému štýlu. Priebežne ponúka nápomocné typy a návrhy na zlepšenie v rôznych oblastiach, od unavených svalov až po zdravý jedálniček.
Rozhľad v cvikoch
Hráči si vyskúšajú viacero druhov cvičení. Od takých, ktoré sa zameriavajú na rozličné časti tela, zlepšujú kondičku, až po balančné, či jogové pózy.
Námety na diskusiu:
Pozitívne návyky
Rozprávajte sa o tom, čo deti motivuje vracať sa k hre. Vedeli by svoje objavy aplikovať aj na iné návyky, ako napríklad pravidelné umývanie zubov?
Dizajnové rozhodnutia
Prečo si autori zvolili tak zvláštny cvičebný nástroj ako je “koleso” Ring Fit?
Nutnosť pohybu
Nechajte deti nech rozprávajú, prečo si myslia, že je dôležité sa hýbať a ako by to dopadlo keby pravidelne necvičili. Dokážu prísť aj na iné závery ako len “stučneli by sme” ? Opýtajte sa ich ako tento problém riešia napríklad ľudia, ktorí nevedia chodiť.

Počet hráčov: 1

Sylvia Smatanová

Sylvia vyštudovala herný dizajn vo Fínsku. Momentálne žije v Helsinkách, kde pracuje v hernom štúdiu Rovio Entertainment - známe najmä sériou mobilných hier Angry Birds.

Vĺčata majú nový domov

Impact Games a Vĺčatá sa spájajú pod značkou Impact Games

Náš obsah ďalej nájdete na blogu

gamifactory.eu