Pozývame na Bratislava Game Jam 2021, workshop pre začiatočníkov v Unity a Anti-dystopický kongres Goetheho-Inštitútu

Aj tento rok sa Bratislava Game Jam spája s hernými konferenciami Game Days a Game Developers Session Praha. Spoločne zastrešujú československú edíciu Game Jamu, ktorý sa uskutoční 5. – 7. 11. 2021 v online priestore a bez poplatku.

Game Jam je každoročné podujatie, kde interdisciplinárne tímy, jednotlivci a jednotlivkyne vytvárajú prototyp videohry za jeden víkend. Autori a autorky môžu objavovať nové formy videoherných mechaník a experimentovať s vizuálom tak, aby zreflektovali danú tému. Tá je vyhlásená na začiatku podujatia, vždy je provokatívna, no aj sociálne zodpovedná. Zapojiť sa môžu ľudia z oblasti programovania, scenáristiky, filozofie, grafického dizajnu, ilustrácie, zvukovej tvorby a mnohých ďalších.V stredu 3.11. sa uskutoční offline warm-up v Novej Cvernovke, kde sa stretnú súťažiaci a súťažiace, ale i všetci fanúšikovia tvorby hier. Súčasťou podujatia budú dve krátke prednášky. Generálny manažér Slovak Game Developers Association, Maroš Brojo, uvedie najbližšie plány organizácie a herný vývojár Alexander Palásthy predostrie efektívne taktiky na to, ako byť na game jame úspešný.

Pražská Karlova univerzita tento rok ponúka workshop pre začiatočníkov v platforme pre herných vývojárov Unity. Uskutoční sa naživo, ale aj online 3.11. o 15.30. Účastníci a účastníčky sa naučia vytvoriť jednoduchú hru pod vedením expertov. 

 

Tento rok súťažia súťažiaci a súťažiace v trochu kategóriách; CZ & SK Game Jam Grand Prix 2021, SK Grand Prix 2021 a cena zúčastnených. To najlepšie z Bratislava Game Jam sa odprezentuje aj na Anti-dystopickom kongrese Goetheho-Inštitútu.


Pre registráciu tímu, zahranie si minuloročných hier alebo viac informácií navštívte www.bratislavagamejam.sk

 

Z verejných zdrojov podporil Fond na podporu umenia.

 

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.