Vychádza prvá hra na motívy slovenského animovaného diela – detského seriálu Mimi a Líza (tlačová správa)

Unikátna digitálna hra sa odohráva vo svete úspešného TV seriálu a kníh o dvoch nerozlučných kamarátkach Mimi a Líze. Vývoj rovnomennej hry začal ešte pred dvoma rokmi v rámci programu Butterfly Effect a momentálne ho dokončuje spoločnosť Midnight Factory Games spoločne s tvorcami pôvodného seriálu, spoločnosťou Fool Moon a RTVS.

Podobne ako seriál, hra je primárne určená pre deti vo veku od 4 do 7 rokov, ale zaujať môže aj starších, dokonca i rodičia si prídu na svoje. Hráčov zavedie do rozprávkového sveta, kde sa naučia rozoznávať tvary, precvičovať pamäť a vyhľadávať v interaktívnom prostredí potrebné predmety.

Hra podporuje rozvoj procesov myslenia, orientácie či motorických schopností. To všetko príjemnou a zábavnou formou s profesionálnym ozvučením a grafikou. Tvorcovia odhadujú hernú dobu na zhruba 20 až 40 minút, v závislosti od veku dieťaťa.

Hra je určená pre tablet a mobily s operačnými systémami Android a iOS a taktiež pre PC platformu. Vývoj hry podporili produkčné štúdio Fool Moon, Rozhlas a televízia Slovenska a Fond na podporu umenia. Hra je uvedená celosvetovo a dostupná za cenu 2,50 EUR na všetkých veľkých distribučných platformách ako Google Play Store, Apple Store a STEAM.

Viac informácií nájdete na stránkach spoločnosti Midnight Factory Games alebo na facebook stránke Mimi a Líza.

Hru si môžete stiahnuť na týchto odkazoch:

Hra pre Android.
Hra pre iOS zariadenia.
PC verzia.

Magdaléna Švecová

Magda vyučuje etiku digitálnych hier a hernú žurnalistiku na FMK UCM v Trnave. Popri tom vedie na škole Katedru digitálnych hier a organizuje herný festival UniCon. Prvé hry hrávala na žltých kazetkách, teraz najviac inklinuje k adventúram a pravidelne skúša mobilné hry.