+ Plusy
  • až pre osem hráčov
  • možnosť pripojiť sa kedykoľvek ako divák a obmedzene sa zapájať do hlasovania
  • vlastné zadania
- Mínusy
  • zbytočne dospelácke témy zadaní v základnej hre
platformy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Xbox One Marketplace Playstation Store

Párty hra vo vašom počítači a mobile, to je Drawful 2

Určite poznáte spoločenskú hru Activity, konkrétne časť, v ktorej sa kreslí. Toto je ešte lepšie, len musíte vedieť po anglicky.

Drawful 2 je jednoduchá svižná párty hra pre troch a viac hráčov. Na svoje zariadenie dostanete zadanie kresby. Hotový obrázok sa potom ostatným ukáže na obrazovke a oni hádajú znenie pôvodného zadania. V poslednej fáze hlasujú, ktorý názov vystihoval skutočné zadanie a snažia sa navzájom sa nachytať. Ide o netradičnú formu spoločenskej zábavy, využívajúcu fakt, že dnes už každý vlastní tablet, mobil alebo prenosný počítač. Doplnená je vtipnou detinskou grafikou a grotesknými zvukmi. Podobný princíp využíva aj spoločenská hra Dixit.

 

Prínos pre dieťa:
Hráči sa zabavia úplne bez námahy, keďže hra automaticky rozdeľuje úlohy a sama kontroluje časové limity na kreslenie a hádanie. Jedno posedenie tak trvá od desiatich do dvadsiatich minút. Inštrukcie sú jasne a nahlas formulované, takže ani úplný nováčik nemá oproti hráčom s predošlou skúsenosťou hendikep.
Hra je v základe iba v anglickom jazyku a vzhľadom k svojej podstate ho vyžaduje aspoň na pokročilej úrovni. Je preto vhodnejšia skôr pre teenagerov a dospelých, prípadne deti, ktoré vyrastajú v anglicky hovoriacom prostredí. Obsahuje však aj možnosť napísať si vlastné zadania. Tie už môžu byť v akomkoľvek jazyku a zároveň nimi vedia rodičia kontrolovať vhodnosť obsahu.

Čo hra rozvíja:
Komunikáciu
Pomôže roztopiť ľady a menej komunikatívnym hráčom uľahčí zoznamovanie sa s novým kolektívom.
Dôvtip
Podobne, ako vo väčšine párty spoločenských hier, aj tu musia hráči uhádnuť, na čo myslí ten druhý.

Námety na diskusiu:
Sebapoznanie
Porozprávajte sa s dieťaťom o tom, ako postupovalo pri kreslení niektorých námetov. V čom by boli odlišné, keby ich stvárňoval niekto iný a ako to reflektuje jeho osobnosť?
Realita vs. Internet
Čo je iné na tom, ak sa hráte s ľuďmi, ktorí sú s vami v miestnosti? Prečo by to mohlo byť pútavejším zážitkom, než hranie cez internet?

Počet hráčov: 3+

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.