E3 2019 – čo priniesla najväčšia konferencia hier čitateľom Vĺčat?

Aj tento rok vám ponúkame výber najzaujímavejších titulov pre deti, ktoré sa objavili na konferenci E3 (Electronic Entertainment Expo).

Vyberáme hlavne netradičné hry, ktoré neobsahujú zbytočne veľa násilia a nesú zaujímavú myšlienku. Na konci článku potom venujeme čas menším oznamom a herným rozšíreniam.

 

Animal Crossing: New Horizons

V predchádzajúcich hrách z tejto série sa hráči ocitli v koži novoprisťahovalca do malého mestečka. Za úlohu mali zveľaďovať svoj dom či susedstvo. Tentokrát sa deti ocitnú na opustenom ostrove, kde je nutné takéto mesto vybudovať od podlahy. Postavičky v hre si tak budú musieť zmajstrovať rôzne nástroje, starať sa o záhradku či nadväzovať nové priateľstvá s budúcimi obyvateľmi ostrova.

 

Age of Empires II Definitive Edition

Stratégiu Age Of Empires u nás netreba predstavovať, jej HD edíciu sme už zrecenzovali. Fanúšikov však okrem vylepšenej grafiky a zvuku zaujme aj nová kampaň s názvom “The Last Khans”.

 

Super Mario Maker 2

V tejto variácii klasickej skákačky si deti budú môcť vytvárať vlastné úrovne a potom si ich navzájom vymieňať. V ukážke je vidieť širokú sadu nástrojov, ako aj rôznych prostredí, či už ide o retro-Mária alebo moderné 3D prevedenia. Dá sa teda očakávať, že druhý diel bude mať omnoho viac komunitného obsahu.

 

Microsoft Flight Simulator

Nadšencov realistického lietania určite potešil oznam, že po dlhom čase prichádza nový Flight Simulator. Oproti predchodcom si prilepší grafikou a bude možné ho hrať na počítačoch, ako aj na konzole Xbox.

 

Mario & Sonic at the Olympic Games: Tokyo 2020

Sedem mesiacov pred skutočnými Olympijskými hrami v Tokiu si ich budú môcť majitelia konzoly Switch užiť s populárnymi postavičkami od Nintenda. Okrem športov z predchádzajúcich dielov pribudnú aj nové, napríklad skateboarding, karate, a surfovanie.

 

FIFA 2020

To, že nás už tento september poteší nová FIFA, nie je až také prekvapenie. Fanúšikov však osvieži nový mód VOLTA Football, ktorý im priblíži svet pouličných futbalových zápasov.

 

Lego Star Wars – The Skywalker Saga

Táto Lego hra v sebe obsiahne príbeh všetkých troch filmových trilógií Star Wars. Značka zaručuje oddychové humorné dobrodružstvo, sem-tam ozvláštnené jednoduchými hlavolamami. Predchádzajúce hry sme pokryli v samostatnom článku.

 

Just Dance 2020

Aj tento rok bola ohlásená nová verzia Just Dance. Bude obsahovať štyridsať pesničiek a ponúka väčšinu toho, čo si hráči pamätajú z predošlých dielov, medzi iným sledovanie spálených kalórií, mód kooperatívnej hry a taktiež zjednodušenú verziu pre mladšie deti. O Just Dance si môžete prečítať aj v našej samostatnej recenzii.   

 

New Super Lucky’s Tale

Vizuálne naozaj pekná 3D skákačka so staro-novým hrdinom, ktorý je pre hráčov Nintendo hier určite známy. Deti sa môžu tešiť na rozličné hlavolamy a logické úlohy, no tento typ hier precvičí hlavne ich reflexy a hand-eye koordináciu.

 

Menšie novinky, ktorými nás potešila konferencia E3:

 

Forza Horizon 4 LEGO Speed Champions Expansion

Majitelia Forzy 4 si budú môcť dokúpiť Lego rozšírenie obsahujúce nové trate, Lego autíčka, ako aj niekoľko nových výziev či ocenení.

 

The Legend of Zelda: Link’s Awakening

Nepôjde o novú hru, iba o jej znovuvydanie na najnovšej konzole. Čo nás však potešilo je fakt, že tento titul bude obsahovať aj vlastný editor úrovní.

 

Terraria dostane veľký update s názvom Journey´s End

Ten bude ponúkať novú obtiažnosť, o 120% viac nových predmetov a možnosť zahrať si vo svete Terrarie golf. Prečítajte si aj našu recenziu na túto hru.

 

Xbox Game Pass

Microsoft rozširuje svoju službu Xbox Game Pass na PC, v praxi to znamená, že hernú knižnicu bude možné využívať na oboch platformách.

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.