+ Plusy
  • Detailná 3D grafika
  • 49 Dinosaurov
  • Databáza s informáciami
- Mínusy
  • Chýba väčšia hĺbka v oblasti manažmentu
  • Absencia prekladu
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Xbox One Marketplace Playstation Store Black Dragon

Staňte sa majiteľom Jurského parku v hre Jurassic World Evolution

Jurassic World Evolution je budovateľská stratégia zameraná na manažment, prácu s financiami a starostlivosť o pravekých jašterov.

Titul bol vytvorený štúdiom Frontier Developments, ktoré je známe svojou populárnou sériou kolotočových zábavných parkov „RollerCoaster Tycoon“. Tentokrát sa tvorcovia zamerali na tvorbu prehistorického parku so živými dinosaurami. Hra je inšpirovaná filmom z roku 2015 – Jurassic World od štúdia Universal, ktoré poskytlo potrebné materiály a licenciu. Herný koncept spočíva v budovaní parku a v staraní sa o potreby návštevníkov i zdravie dinosaurov. Ovládanie a pohyb sa vykonáva prevažne myšou, z vtáčej perspektívy. Hráč môže v hre taktiež ovládať vozidlo a vrtuľník bezpečnostnej hliadky, pomocou klávesnice.

Prínos pre dieťa:
Prvou úlohou je postaviť park na jednom z piatich ostrovov, ktoré si hráč postupne odomyká. Pri budovaní je nutné dávať pozor na potreby ľudí a dinosaurov. Spokojnosť zákazníkov sa dá získať pomocou vyhliadkových terás, reštaurácii, obchodov a bezpečnostných bunkrov. Dinosauria spokojnosť záleží od veľkosti výbehu, potravy, zdravia a spoločnosti. Ďalej je dôležité starať sa o ekonomiku a manažment parku, aby všetko fungovalo správne.
Titul je kompletne v anglickom jazyku, čiže pokiaľ ho hráč neovláda môže mať problém porozumieť niektorým zadaniam. Násilie sa v hre vyskytuje vo forme dinosaurích zápasov, alebo útokom na zákazníka. Hra je určená pre vytrvalého a trpezlivého hráča, pretože vie byt miestami náročná, prevažne pri riešení niekoľkých problémov naraz. Titul odporúčame hráčom od 15 rokov, hlavne kvôli jazykovej bariére.
Čo hra rozvíja:
Znalosti o dinosauroch
V hre sa síce nachádzajú dinosaury, ale nie sú realisticky vyobrazené.Dôvodom je upravená DNA. Stále sú ale inšpirované skutočnými, preto nesú ich reálne mená. Mame k dispozícii aj databázu, kde sú podrobne konkrétne plazy rozpísané. Okrem pravekých jašterov sa tam vyskytujú aj informácie ohľadom paleontológie.
Kreativita
Hráč môže ľubovoľne stavať a premiestňovať budovy a postaviť tak rôzne zábavné parky. Budovy sú zamerané na jedlo, toaletu, nakupovanie, ubytovanie a transport. Okrem nich môžeme využiť svoju kreativitu pri tvorbe exhibície pre dinosaurov. Tu máme prístup k rôznym rastlinám, skalám a manipulácii s terénom.
Manažment
Hráč sa musí starať o svoj park a zabezpečiť spokojnosť návštevníkov i dinosaurov. Na uspokojenie potrieb treba investovať peniaze do budov, pravekých jašterov a výskumov. Financie sú veľmi dôležité. Je nutné vedieť, ako hospodáriť, čo kúpiť, čo predať, aké ceny nastaviť. Ďalej je dôležité dávať pozor na bezpečnosť parku.Môže sa stať, že dinosaurus utečie alebo nastane búrka.
Námety na diskusiu:
Paleontológia
Rozprávajte sa spolu o paleontológii. Vyhľadajte, aké druhy dinosaurov sa vyskytovali na našom území? Našli Slovenskí a Českí archeológovia kostrové pozostatky dinosaurov, ktorých poznáte? V akých múzeách sú vystavené?
Manažment
Zamyslite sa nad tým, ako sa herný zážitok zlepšoval s postupným učením sa všetkých mechaník. Opýtajte sa hráčov, či veria, že manažér naozajstného zábavného parku by dokázal mať v hre väčší úspech než oni.

Počet hráčov: 1

Kristian Petrovic

Kristián je študentom na Univerzite Cyrila a Metoda, kde študuje odbor Teória digitálnych hier. Zameriava sa na históriu a tvorbu digitálnych hier. Je rovnako veľkým hráčom, ktorý sa zaujíma o rôzne herné žánre.