+ Plusy
  • jednoducho predstaví základy biológie
  • príjemný vizuál
  • neobsahuje žiadne násilie
platformy
žánre
témy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam

Naučte sa základy genetiky rastlín jednoducho s hrou Crazy Plant Shop

Otvorte si vlastné kvetinárstvo a pokúste sa krížením rastlín splniť požiadavky aj tých najnáročnejších zákazníkov. Pochopíte popritom pravidlá dedičnosti.

V hre Crazy Plant Shop sa každý môže stať talentovaným botanikom a vlastniť čarovné kvetinárstvo plné pestrofarebných kvetín či šialených rastlín (ako napríklad mačko-katus alebo kečupom kvitnúci hot-dogovník).  Zákazníci z celej krajiny sa budú predbiehať v objednávaní vašich jedinečných výtvorov. Dokážete im ale všetkým vyhovieť?

Niektorí z nich sú veľmi špecifickí v tom, akú rastlinku si objednávajú. Budete im ju teda musieť vyšľachtiť zo základných druhov dostupných v katalógu. Používať pri tom budete základné genetické poučky a vzorce ako napríklad Punettov štvorec.  Za každú správne splnenú objednávku dostanete zlaté mince, za ktoré môžete nakúpiť nové kvetiny alebo rozšíriť svoj obchod. Cieľom hry je odomknúť všetky varianty rastlín.

crazy-plant-shop

Prínos pre dieťa:

Hra Crazy Plant Shop hráčom pútavou formou predstaví základné princípy genetiky ako napríklad Mendelove zákony dedičnosti či pravidlá dominantných a recesívnych génov. Stretnúť sa môžu aj s Gregorom Mendelom osobne, keďže si od neho prenajímajú priestor na kvetinárstvo a na konci každého dňa mu musia zaplatiť nájom.  Okrem iného si hráči môžu precvičiť aj základy angličtiny, pretože jednoduché podstatné a prídavné mená popisujú výzor a druh jednotlivých rastlín.

Čo hra rozvíja:
Záujem o vedu
základy genetiky sú tu predstavené hravou formou
Plánovanie
hráč musí úspešne zarobiť dosť peňazí, aby mohol zaplatiť nájom na ďalší deň
Základy angličtiny
prídavné mená popisujúce rastlinky sa často opakujú a hráč si ich tak ľahko zapamätá
Námety na diskusiu:
Základy biológie v praxi
Ako ovplyvňuje genetika náš každodenný život? Je šľachtenie rastlín naozaj také jednoduché ako v tejto hre?

Počet hráčov: 1

Sylvia Smatanová

Sylvia vyštudovala herný dizajn vo Fínsku. Momentálne žije v Helsinkách, kde pracuje v hernom štúdiu Rovio Entertainment - známe najmä sériou mobilných hier Angry Birds.