+ Plusy
  • Silný príbeh
  • Skvelá atmosféra vďaka grafickému spracovaniu a hudbe
  • Bohaté interaktívne prostredie
  • Dostupné zadarmo
- Mínusy
  • Neoriginálne dialógy
  • Krátky herný čas
platformy
žánre
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Playstation Store

Návrat do detských čias s The Awesome Adventures of Captain Spirit

Prežite príbeh malého Chrisa, ktorý sa snaží vyrovnať s ťažkou rodinnou situáciou. Tým, že sa stane nebojácnym superhrdinom.

The Awesome Adventures of Captain Spirit je krátkym nahliadnutím do života malého chlapca menom Chris. Nepriamo sa dozviete, že jeho mama už nežije a Chris býva iba so svojím otcom. Každý z nich sa s ťažkou stratou vysporadúva inak.

The Awesome Adventures je postavená na silnom príbehu. Dej je citlivo rozprávaný z pohľadu malého chlapca. S pomocou superhrdinského alter ega “kapitána Spirita” rieši Chris bežné situácie tak, akoby mal nadprirodzené schopnosti. Využíva ich pri porazení snehuliaka na zadnom dvorčeku alebo pri hľadaní mapy pokladu. Počas takýchto scén sa hráč dozvedá detaily zo života hlavného hrdinu.

Herný čas je skôr krátky, hru ľahko zvládnete dokončiť za 2 hodiny. The Awesome Adventures sa však napriek tomu oplatí vyskúšať a nič to nestojí – hra je dostupná zadarmo.

Prínos pre dieťa:
The Awesome Adventures of Captain Spirit na prvý pohľad síce pôsobí prístupne aj pre mladších hráčov, spracováva však náročné témy, či už ide o ťažkú udalosť v rodine, alkoholizmus alebo zanedbávanie výchovy.
Chris často nahlas premýšľa o svojich pocitoch. Samotu a stratu rodiča, ktorú prežíva, je cítiť pomerne silno. Hra takto učí dieťa porozumieť jeho emóciám. The Awesome Adventures obsahuje aj vulgarizmy, je teda vhodná skôr pre vyspelé deti. Mladším ju odporúčame hrať za prítomnosti rodiča. Poskytuje priestor na otvorený rozhovor, kde sa rodič a dieťa spoločne vžijú do nepríjemnej, ale poučnej situácie.
Čo hra rozvíja:
Empatiu
Hlavná postava veľmi jasne komunikuje svoje pocity
Citlivosť
Chrisovo vnímanie sveta očami dieťaťa.
Predstavivosť
Hráč aktívne ovplyvňuje priebeh hry.
Námety na diskusiu:
Smrť blízkeho človeka
Ako sa vysporiadať so stratou člena rodiny?
Samota
Kedy človek vyhľadáva samotu? Je samota zlá?
Výchova dieťaťa
Ako dieťa vníma problémy sveta dospelých?

Počet hráčov: 1

Mikuláš Fekete

Mikuláš vyštudoval geológiu na Masarykovej univerzite v Brne, jeho vášňou však vždy boli počítačové hry. Tým sa momentálne venuje aj pracovne ako level designer v Pixel Federation. Je veľkým fanúšikom sci-fi a fantasy literatúry a vedy ako takej. Vďaka svojmu štúdiu si vytvoril blízky vzťah k prírode a tematike životného prostredia a jeho ochrany. Jeho snom je v budúcnosti napísať sci-fi novelu.