10 aplikácii, ktoré podporia vašu kreativitu a naučia vás niečo nové

Každý z nás by chcel byť tvorivejší, múdrejší, učiť sa nové veci a využívať svoj čas efektívnejšie. To však nie je vždy jednoduché. Existuje niekoľko šikovných aplikácii, ktoré nám to môžu uľahčiť. V nasledujúcom článku nájdete výber desiatich našich najobľúbenejších.

Adobe Capture

IOS + Android

Vďaka Adobe Capture môžete odfotografovať všetko, čo vás inšpiruje a potom obrázok premeniť na štruktúru, vzor, motív, štetec alebo vektorovú grafiku. Výsledok je možné uložiť či preniesť do počítača a ďalej s ním pracovať. Aplikácia tiež skvelo spolupracuje s ostatnými Adobe programami ako Photoshop a Illustrator.  

Photo Editor by Aviary

IOS + Android

Výborný nástroj na úpravu fotografií. Okrem klasického orezávania a korekcie farieb v ňom nájdete aj množstvo filtrov, nálepiek a rámčekov, či možnosti na úpravu pleťovej farby, bielenie zubov a odstránenie červených očí. Veľmi jednoducho viete pridať vlastný text, alebo premeniť svoje obľúbené fotografie na Meme.

aplikácií

Bloxels Builder

IOS + Android

Bloxels Builder vám bez akejkoľvek znalosti kódovania umožní vytvoriť si vlastnú platformovku v štýle legendárnej hry Super Mario. Stačí len vymyslieť príbeh, navrhnúť postavy a vytvoriť prekážky. Aplikácia sa dá používať samostatne, alebo si k nej môžete dokúpiť stavebnicu, ktorá tvorbu postáv a prostredia uľahčí. Tá je skvelá napríklad aj ako darček pre mladšie deti.

 

aplikácií

GBoard

IOS + Android

GBoard je klávesnica od Google, vďaka ktorej môžete vyhľadávať a zdieľať stránky, obrázky a GIFká priamo počas písania správy (SMS, Messenger, WhatsApp a tak ďalej).

 

aplikácií

Goodreads

IOS + Android

Goodreads je aplikácia umožňujúca vytvárať zoznamy kníh, ktoré by ste si chceli prečítať. Tiež dovoluje hodnotiť knihy, ktoré ste už prečítali a inšpirovať sa tým, čo čítajú vaši známi. Jednoducho sa tu dajú vytvárať aj predsavzatia – napríklad koľko a akých kníh plánujete prečítať v budúcom roku.

goodreads

Lucidchart

IOS + Android

Vďaka Lucidchart viete priamo v mobilnom telefóne vytvárať tabuľky, štatistiky a diagramy. Vybrať si môžete z už prednastavených vzorov alebo začať úplne podľa seba. Aplikáciu ocenia aj učitelia, keďže jednoducho umožňuje vytvárať aj rodostromy a časové osy.  

392x696bb

New York Times VR

IOS + Android

Aplikácia amerického denníka New York Times vám umožní sledovať správy zo sveta, objavovať nové krajiny či pozerať krátke dokumenty vo virtuálnej realite z pohodlia vašej obývačky. Ak nemáte špeciálne VR okuliare (napríklad Google Cardboard), videá sú dostupné aj vo formáte 360°.

nytvr-3

Quizlet

IOS + Android

Quizlet je jednoduchý nástroj na učenie. Na výber ponúka množstvo predmetov, okrem iného geografiu, jazyky a umenie. Ak nenájdete čo potrebujete, je možné vytvoriť si vlastný test či kvíz. Tým je aplikácia vhodná nie len pre samoukov, ale aj pre učiteľov.   

 quizlet-app-screen-1

Lightbot: Code Hour

IOS + Android

Základy programovania pre deti aj dospelých vo forme nenáročnej logickej hry sme vám už predstavovali v našom článku: 4 hry na tablet či mobil, ktoré naučia deti programovať. Tu budete pomáhať milému robotovi rozsvietiť všetky políčka použitím jednoduchých príkazov v správnom poradí.

8cb8476decad703fdc0a3ae4f3644ef3

TinyCards by Duolingo

IOS + Android

Od tvorcov Duolingo, jednej z najpopulárnejších aplikácii na učenie cudzích jazykov. Tinycards používa metódu takzvaných pamäťových kartičiek, ktorá je vynikajúca najmä pre ľudí so silnou vizuálnou pamäťou. Na výber je množstvo tém, od svetových vlajok, gréckych bohov, prvkov periodickej tabuľky až po umelecké slohy.  

media-banner

 

Tento článok vznikol v spolupráci s projektom detinanete.sk

nadacia orange

Sylvia Smatanová

Sylvia vyštudovala herný dizajn vo Fínsku. Momentálne žije v Helsinkách, kde pracuje v hernom štúdiu Rovio Entertainment - známe najmä sériou mobilných hier Angry Birds.