+ Plusy
  • Úžasný príbeh
  • Primeraná dĺžka hry
  • Vyvážená obtiažnosť hádaniek
žánre
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Xbox One Marketplace Playstation Store

Blackwood Crossing, dobrodružná cesta za odpustením

Proces vyrovnávania sa s traumatickou udalosťou je individuálny no vždy veľmi náročný. Jeden z týchto príbehov zažijete v Blackwood Crossing.

Blackwood Crossing je logická adventúra. Hráč sa ocitá v roli Scarlett, ktorá sa snaží nájsť svojho mladšieho brata Finna. Súrodenci od mala vyrastali bez rodičov a mali medzi sebou vytvorené silné puto. Po nepríjemnej hádke Finn utečie a Scarlett nezostáva nič iné, ako ísť za ním. Na svojej ceste musí čeliť vlastným potláčaným spomienkam z minulosti, ktoré postupne odhaľujú skrytú tragédiu.

Na posunutie v príbehu je nutné vyriešiť sériu hádaniek. Napríklad spájanie viet do dialógov medzi postavami, hľadanie predmetov alebo odomykanie uzamknutých priestorov. Vďaka svojej nízkej náročnosti nepredstavujú veľkú výzvu, takže je hra skôr vhodná aj pre menej skúsených hráčov.

K mínusom, ktoré musíme spomenúť, však patria technické záležitosti. Počas hrania môžete naraziť na chybu, kedy nie je umožnené si zobrať predmet, aj keď naň mierite kurzorom. Zaberie to viac pokusov, kým ho hra zaregistruje.

Dĺžka hrania sa pohybuje okolo 3 hodín, čo je pre tento typ koncentrovaných príbehov ideálne.


Prínos pre dieťa:
Jadrom je príbeh a tiež témy, s ktorými hra pracuje. Dospievanie, pribúdajúce povinnosti, udržiavanie vzťahov a nakoniec tragická udalosť v rodine. Svojím spracovaním sa snaží prísť s ponaučením o dôležitosti rozprávania sa o svojich problémoch.
Súčasne testuje hráčovu schopnosť skúmať detaily. Množstvo dodatočných informácií o vedľajších postavách zistíte manipuláciou s predmetmi. Tie sa dajú zdvíhať, ukladať do inventára a skúmať pomocou približovania.
Znalosť angličtiny je nutná aspoň na úrovni stredne pokročilý. Odporúčame hrať s niekým, kto ju aktívne využíva, keďže momentálne neexistujú žiadne oficiálne ani fanúšikovské preklady. Dej môžete kedykoľvek pozastaviť a vo dvojici tak poskytuje možnosť diskutovať.
Čo hra rozvíja:
Logika
Jednou z opakovaných výziev je správne spájanie viet do dialógov. Pri riešení musí byť zachovaná logická postupnosť.
Objavovanie
V hernom svete sú schované hračky. Pomocou nich sa hráči dozvedia dodatočné informácie.
Empatia
Postavy sa rozprávajú o svojich problémoch. Výber možností v dialógoch ovplyvňuje reakcie a pocity Scarlett.
Námety na diskusiu:
Smrť príbuzného
Ako sa vysporiadať so stratou blízkeho človeka?
Vzťahy
Prečo si ľudia niekedy nerozumejú? Prestávame byť priateľmi, pokiaľ nedokážeme vyriešiť spoločný konflikt?
Dospievanie
Kedy sa končí detstvo a podľa čoho to vieme zistiť? Aké zmeny sa dejú počas obdobia puberty?

Počet hráčov: 1

Marcel Omamik

Marcel študuje odbor Teória digitálnych hier na masmediálnej fakulte v Trnave. Jeho prvou hrou bola The Longest Journey, vďaka ktorej si vytvoril návyk na point-n- click adventúry. Digitálne hry berie ako jeden z nových spôsobov ako vyrozprávať príbeh.