+ Plusy
  • Zaujímavé hlavolamy
  • Vizuálna a zvuková prezentácia
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Xbox One Marketplace Playstation Store Black Dragon

V KeyWe, zažijete netradičnú kooperatívnu kiwi-šichtu na poštovom úrade

Roztomilý hlavolam, v ktorom hráči preberú kontrolu nad dvoma kiwi vtákmi. Spoločne budú pracovať na netradičných úlohách poštového úradu.

Jeff a Debra, dvaja maličkí kiwi vtáčikovia dostali novú pracovnú príležitosť. V ich úlohách musia hráči skákať, klopať, pretáčať sa a štebotať naprieč hernou plochou plnou páčok, zvončekov a tlačidiel. A to všetko len preto, aby bola pošta doručená načas.
Úrovne budú niekedy vyžadovať skákanie po písacom stroji, inokedy zase kŕmenie doručovacích pštrosov a starosť o to, aby sa medzi sebou nehádali na obednej prestávke. V celku však ide o príjemný kooperatívny zážitok, podobný napríklad hre overcooked. Hrať ho je možné buď lokálne – dvaja hráči na jednom zariadení, alebo online na diaľku (ak majú obaja hráči zakúpenú kópiu hry). Titul podporuje aj možnosť hrať sólo, ale to nedoporučujeme.

Prínos pre dieťa:
Dieťa, ale aj dospeláci, si užijú veľkú dávku zábavy.Pre zdieľanú hru je však nutné poznať svojho spoluhráča. Neexistuje tu totiž mód, ktorý by vám ho náhodne vybral.
Aspoň jeden z hráčov by mal vedieť po anglicky, inak môžu byť počiatočné inštrukcie zmätočné.
Hra ja vhodná v podstate pre všetkých, netreba však opomenúť, že sa v nej nachádzajú momenty, kedy sú kiwi na chvíľu “zhltnutí” mäsožravou rastlinou, prípadne prepadnú cez roh stola a späť na hraciu plochu doplachtia na padáčiku. Pre najmenších hráčov by tieto momenty mohli byť nepríjemné. Nami odporúčaný vek je aspoň šesť plus.
Neskúseným hráčom sa môže hodiť informácia, že hra podporuje herné ovládače aj na počítači.Tým sa ovládanie vtáčikov značne zjednoduší.
Čo hra rozvíja:
Komunikáciu
Bez aktívneho rozhovoru so spoluhráčom je titul takmer nehrateľný. V niektorých prípadoch sú kiwi vtáčiky nútené zapnúť dva spínače v ten istý moment, či spolupracovať na doručení balíkov do správnej zložky. Deti, ktoré neradi rozprávajú tu budú pasívne donútené svoj strach prekonať.
Koordináciu a spoluprácu
Žiadna z úloh neodmeňuje individualizmus a vždy je nutné si úlohy v správnej miere rozdeliť. Niekedy je nutné namiesto konania osloviť spoluhráča aby zadanie prevzal na svoje plecia.
Premýšľanie pod stresom
Úlohy sú častokrát limitované časom. V hráčoch časom vybudujú rozhodnosť a lepšie vnímanie priestoru.
Námety na diskusiu:
Zvieratká v hre
Opýtajte sa detí, či dokážu pracovať s internetom do takej miery, aby si našli a prečítali zaujímavé informácie o Kiwi. A čo ďalšie zvieratá? Dokázali deti odhaliť, že tie sú len výplodom fantázie autorov? Čím sa inšpirovali?
Osvojenie postavy
V priebehu hry môžu deti upraviť farbu, strih srsti či pridávať doplnky na svojich Kiwi vtáčikoch. Zamyslite sa spolu nad tým, prečo je táto možnosť v tejto, ale aj iných hrách. Aký zámer mali tvorcovia, keď ju naprogramovali?
Rozhodovanie sa v stresovej situácii
Opýtajte sa, či deti cítili v niektorých situáciách stres alebo tlak za svoje konanie či rozhodnutia. Nechajte ich nech sa zamyslia nad tým, či sa ich zvládnutie týchto situácií zlepšilo opakovaním. Vedia prísť na paralelu z neherného prostredia?

Počet hráčov: 1-2

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.