+ Plusy
  • Krása v jednoduchosti
  • Vhodné pre začiatočníkov
  • Na množstve platforiem
témy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
AppStore Steam Xbox 360 Marketplace Playstation Store

Might and Magic: Clash of Heroes je dynamická logická hra pre menších hráčov

Na prvý pohľad nenápadná hra ukrýva množstvo logických výziev zabalených do fantasy dobrodružstva o elfoch, trpaslíkoch a čarodejníkoch.

Hra Clash of Heroes je vďaka svojej obľúbenosti dostupná na väčšine operačných systémov a konzol. V pomerne priamočiarom príbehu bojujete proti démonom, ktorí chcú zničiť svet. Súboje prebiehajú presúvaním prvkov po hernej ploche – hráč sa snaží spojiť do radu tri postavičky tej istej farby. Na tento základný princíp sa ďalej nabaľuje množstvo originálnych nápadov, ktoré mladým hráčom potrápia hlavu, ale svojou náročnosťou nie sú frustrujúce. Navyše sa cena tejto hry pohybuje iba okolo 5€.

Prínos pre dieťa:

Hra je skutočne ľahko pochopiteľná a prenikne do nej rýchlo aj začiatočník. Tým, že sa hrá na ťahy, dáva záujemcom dostatok času na premyslenie si ďalšieho kroku. Dieťa tak môže v kľude plánovať a netrápiť sa časomierou. Súperi sa samozrejme bránia a tak je nutné prispôsobovať stratégiu aj im. Herné princípy sú síce jednoduché, ale výhru si treba vybojovať logickým myslením a analýzou situácie. Jednotlivé súboje trvajú iba pár minút a tak sú vhodné aj na kratšie hranie.

Veľká časť príbehu je poháňaná dopredu falošnými správami o vzájomnej zrade rás. Pre dieťa tak môže byť prínosné vidieť, aké nebezpečné falošné správy môžu byť.

Clash of Heroes je možné hrať aj s priateľmi či rodinou. Hra je v anglickom jazyku, ktorý ale nie je príliš náročný, obsahuje spravidla jednoduché slová a vety. Násilie v hre je iba symbolické, znázornené cez komiksové animácie.
Čo hra rozvíja:
Logické myslenie
Spájaním jednotiek do formácií sa dieťa učí plánovať svoje kroky dopredu.
Analytické myslenie
Nutnosť sledovať ťahy súpera a prispôsobovať sa im.
Námety na diskusiu:
Falošné správy
Prečo si treba dávať pozor na nepravdivé správy? Môžu byť nebezpečné?
Rasové vzťahy
Vo väčšine fantasy príbehov majú rasy (elfovia, trpaslíci a ľudia) nejaký spor. Ako ho v tomto prípade prekonávajú?

Počet hráčov: 1, 2

Silvester Buček

Silvester absolvoval mediálne štúdiá na Masarykovej Univerzite. Je spoluzakľadateľom združenia MU Game studies, ktoré sa snaží vytvoriť prostredie na skúmanie nie len digitálnych hier v akademickom prostredí. Prvé hry hrával ešte na Sinclairi, dnes je verný hlavne počítaču. Video hry sú preňho relaxom a únikom a preto na nich oceňuje skôr atmosféru a zážitok, ako originalitu za každú cenu (aj keď sa to samozrejme nevylučuje).