+ Plusy
  • Zaujímavý príbeh
  • Množstvo nepovinných úloh
  • Zvyšujúca sa náročnosť
- Mínusy
  • Po čase môže pôsobiť stereotypne
žánre
témy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
AppStore Google Play Steam

Objavujte nové planéty v hre OPUS: The Day We Found Earth

Pomôžte robotíkovi Emethovi splniť jeho tajuplné poslanie. Zachráňte ľudstvo tým, že nájdete dávno stratenú planétu menom Zem.

Netradičná vesmírna adventúra OPUS: The Day We Found Earth začína prebudením robota menom Emeth. Má presne stanovený cieľ, ktorý musíte dosiahnuť – Nájsť legendárnu Zem.

Prieskumom vesmíru to ale nekončí. Po každej úspešne dokončenej príbehovej úlohe sa na stanici odomknú nové časti. Tie ukrývajú rôzne zvukové alebo textové záznamy. Vysvetľujú, čo sa stalo s posádkou stanice a prečo je dôležité nájsť Zem. Prípadne hráč získa súradnice, ktoré ho dovedú k ďalšej úlohe. Herný svet je naozaj bohatý a zaručuje zábavu na niekoľko hodín.

Hra neobsahuje žiadne násilie a svojou atmosférou a jednoduchosťou je určená skôr pre deti nižšej vekovej kategórie. Disponuje dvoma hrateľnými módmi. Prvý je určený pre ľudí, ktorí si chcú užiť príbeh a vedie hráča od cieľa k cieľu. Druhý je zameraný na skúsenejších hráčov, pretože v ňom nedostanete žiadnu pomoc.

Prínos pre dieťa:

Ovládanie teleskopu je jednoduché, takže hru si užijú aj menej skúsení hráči. Na začiatku dostanete zoznam planét, ktoré treba nájsť. Pri pátraní po konkrétnej planéte vám pomôžu rôzne orientačné pomôcky, ako sú súradnice alebo grafické mapy. Herný svet je rozdelený do niekoľkých sektorov. V nich sa orientujete podľa súradníc, ktoré sú neustále zobrazené. Postupne sa náročnosť zvyšuje. Hra vám neukáže presné miesto, kde sa máte dostať. Len vám poskytne informácie k jeho lokacií. Ak sa stane, že sa zaseknete, po čase sa na obrazovke objaví nápoveda a zavedie vás k cieľu. Toto platí iba pre zadania, ktoré po dokončení posunú príbeh ďalej. Avšak v hre je viacej úloh, ktoré musíte objaviť sami. Mnohokrát sa to stane aj úplnou náhodou. Či už ich získate prehľadávaním stanice alebo objavením planéty, na ktorej je umiestnený odkaz.  

Je dôležité podotknúť, že hra je v anglickom jazyku. Bez minimálne základných znalostí, môžu dialógy predstavovať problém.

Čo hra rozvíja:

Orientácia

Planéty objavujete pomocou súradníc alebo mapy.

Zvedavosť

Herný svet je plný skrytých odkazov, ktoré dopĺňajú príbeh.

Záujem o vedu

Hlavnou úlohou hráča je skúmať vesmír používaním teleskopu.

Námety na diskusiu:

Astronómia

Je dôležité skúmať vesmír ? Čo tým môže ľudstvo dosiahnuť ?

Roboti

Kde sa využívajú? Čo je umelá inteligencia ?

Vesmír

Aké telesá sa nachádzajú vo vesmíre? Ktoré planéty sú v našej slnečnej sústave ?

 

Počet hráčov: 1

Marcel Omamik

Marcel študuje odbor Teória digitálnych hier na masmediálnej fakulte v Trnave. Jeho prvou hrou bola The Longest Journey, vďaka ktorej si vytvoril návyk na point-n- click adventúry. Digitálne hry berie ako jeden z nových spôsobov ako vyrozprávať príbeh.