+ Plusy
  • Uletená zábava pre všetkých členov rodiny
  • Možnosť hrať v kooperatívnom móde
  • Rôzne zaujímavé úlohy
- Mínusy
  • Tento typ humoru nemusí sadnúť každému
  • Bez anglického jazyka sú niektoré úlohy naozaj ťažké
vek
Kde si môžete hru kúpiť
AppStore Steam

Ako to vyzerá, keď chce chobotnica žiť ako človek? Octodad Dadliest Catch

Zábava postavená na dobre prevedenej fyzike – občas však zámerne hlúpej. Pobaví a zároveň rozvíja spoluprácu medzi hráčmi.

Octodad Dadliest Catch je hra postavená na náročnom ovládaní. Začať ráno vypnutím budíka a uvarením kávy sa možno javí ako nudná záležitosť. Nie však v prípade, že ste chobotnica, ktorá sa snaží predstierať,že je človek.

Jeden alebo viacerí hráči preberú a koordinujú pohyb chápadiel. Komplikovaným sa tak stáva hoci aj kladenie jednej nohy za druhú. Nehovoriac o úlohe, v ktorej musíte upiecť a obložiť hamburger pre každého člena rodiny. Hra tak poskytuje zábavu z toho, akí sme nešikovní. A to starším, mladším, skúseným aj neskúseným hráčom.  To všetko v prostredí a situáciách, ktoré zaručujú groteskné momenty.

 

octodad

 

Prínos pre dieťa:

Octodad Dadliest Catch využíva fyziku pohybu a podobne ako iné simulátory rovnakého žánru, ponúka virtuálne pieskovisko ( tzv. sandbox) na vybláznenie sa. Na druhej strane hráči sledujú príbeh hrdinu, ktorý akoby nepatril do sveta okolo seba. Je to umelecká metafora toho, ako môže byť človek odcudzený aj v tom najbližšom prostredí. Napríklad kvôli svojmu zovňajšku alebo vnútorným znevýhodneniam. Odporúčame hrať hlavne v móde kooperatívnej hry. Predstavuje výborný spôsob, ako prehĺbiť spoluprácu a komunikáciu medzi hráčmi.

Úlohy, ktoré chobotnica dostáva, sú v angličtine. Preto je dôležité, aby mali hráči po ruke niekoho so znalosťou reči alebo aspoň slovník.

Čo hra rozvíja:

Kooperáciu

spoločné ovládanie rôznych končatín jednej postavičky vyžaduje spoluprácu

Koordináciu

hlavne prepojenie oči-rúk a zároveň verbálnu komunikáciu so spoluhráčom

Námety na diskusiu:

Odlišnosti v spoločnosti

Je možné, že sa niekto občas cíti podobne ako chobotnica v tejto hre? Ak takí ľudia existujú, ako sa prejavujú a ako im môžeme pomôcť?

Zmysel pre poriadok

Koľkokrát sa deti s chobotnicou potkli o voľne pohodený predmet? Prípadne im niečo zavadzalo? Aký zmysel má upratovať si po sebe veci?

Počet hráčov: 1 a viac

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.