+ Plusy
  • názorne predstaví základy fyziky
  • hra neobsahuje násilie
  • množstvo komunitou vytvorených úrovní na platforme Steam
platformy
témy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
AppStore Steam

Vyskúšajte si svoje inžinierske schopnosti a postavte mosty s Poly Bridge

Máte doma budúcu pani inžinierku alebo pána inžiniera? O tom, že stavanie mostov môže byť aj zábava, ich presvedčí táto logická hra.

Poly Bridge je relatívne jednoduchý simulátor stavania mostov. Úlohou je navrhnúť most, ktorý bezpečne prepraví vozidlá rôznej veľkosti a váhy na druhý breh. Ale pozor, k dispozícií je iba určité množstvo materiálu a obmedzený finančný rozpočet.

Hra sa postupom času stáva náročnejšou a mosty komplikovanejšími, ale s trochou trpezlivosti a znalostí základných zákonov fyziky to zvládne ktokoľvek. Pre pokročilých je tu potom funkcia Sandbox, kde si hráči môžu vytvoriť vlastné úrovne.

Prínos pre dieťa:
Okrem základov fyziky sa dieťa priučí aj kreatívnemu riešeniu problémov. Iba veľmi ojedinele sa podarí na prvýkrát postaviť dokonalý most. Treba to skúšať znovu a znovu, až kým nie sú všetky problémové miesta dostatočne vystužené. Most tiež nesmie byť príliš ťažký alebo drahý a na druhú stranu sa musia dostať všetky vozidlá. To si často vyžaduje určitú dávku precíznosti a trpezlivosti. Ak sa aj potom všetkom zdá byť problém neriešiteľný, s trochou angličtiny sa na internete dá nájsť množstvo rád a návodov.
Čo hra rozvíja:
Fyzikálne znalosti
Na stavbu mostov sú k dispozícii rôzne materiály, ako napríklad drevo, oceľ či káble a práca s nimi sa riadi reálnymi zákonmi fyziky.
Trpezlivosť
Často je nutné použiť metódu pokusu a omylu a doladiť aj tie najmenšie detaily, kým bude most absolútne stabilný.
Logické myslenie
Dostupný materiál je potrebné využiť čo najefektívnejšie a zároveň prekonať prekážky ako nerovnosť terénu alebo lode plávajúce popod most.
Námety na diskusiu:
Inžinierstvo ako povolanie
Aké zložité je navrhnúť dostatočne pevnú stavbu alebo most? Ako sa môžeme v reálnom svete ubezpečiť, že výsledok je bezpečný pre všetkých?
Kreatívne riešenie problémov
V tejto hre bolo potrebné zapojiť kreativitu a hlavne to nevzdať na prvýkrát. Mohol by tento prístup pomôcť aj pri riešení iných problémov?

Počet hráčov: 1

Sylvia Smatanová

Sylvia vyštudovala herný dizajn vo Fínsku. Momentálne žije v Helsinkách, kde pracuje v hernom štúdiu Rovio Entertainment - známe najmä sériou mobilných hier Angry Birds.