+ Plusy
  • Je úplne zadarmo
  • Učí tímovej spolupráci
- Mínusy
  • Hranie vie vytvoriť celkom slušný hluk
platformy
témy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
AppStore Google Play

Hra Spaceteam vás naučí spolupracovať ako tím vesmírnej lode

Hra, ktorá vás núti so spoluhráčmi diskutovať v nezmyselných technologických frázach. Ale naučí vás pri tom aj efektívnej komunikácii a práci v tíme.

Spaceteam je kooperatívna hra pre dvoch až ôsmich hráčov, ktorí sa nachádzajú v rovnakej miestnosti. Na niekoľko minút sa stanú posádkou vesmírnej lode a pokrikujú po sebe rôzne technické pokyny. Inštrukcie dostávajú simultánne a musia ich ihneď odovzdať iným hráčom. Keďže je atmosféra častokrát napätá, o to systematickejšie sa treba naučiť komunikovať.  

Výhodou Spaceteam je, že ju môžete zadarmo nainštalovať na akékoľvek smart zariadenie (tablet, mobil). Ak vám táto hra pripadá príliš akčná, môžete sa vyskúšať pozrieť na ďalšie kooperatívne tituly.

spaceteam

Prínos pre dieťa:
Keďže v hre neexistuje rivalita, rozvíja v hráčoch tímového ducha. Samo prostredie vytvára prekážky a všetci z hry odchádzajú buď ako víťazi alebo porazení. Po niekoľkých neúspešných pokusoch sú deti nútené prehodnotiť svoju stratégiu a častokrát vylepšia kooperáciu. Keďže je možné hru prepnúť do českého jazyka, nevzniká takmer žiadna jazyková bariéra. Tým, že je dostupná na mobilných zariadeniach, je dostatočne prenosná a je možné ju hrať aj v dopravnom prostriedku. Najväčší prínos predstavuje pre deti, ktoré majú v skupinách problém komunikovať. Dáva ich interakcii jasné ciele a inštrukcie, preto im môže častokrát pomôcť s lámaním ľadov.
Čo hra rozvíja:
Tímovú koordináciu
Hráči sa metódou pokus-omyl učia komunikovať informácie čo najefektívnejšie.
Socializáciu pre ostýchavých
Deti, ktoré sa boja komunikovať, majú vďaka hre jednoduchší vstup do skupín.
Aktívne počúvanie
Popri vydávaní inštrukcií musia hráči dávať pozor aj na úlohy, ktoré sú určené pre nich.
Námety na diskusiu:
Postupnosť inštrukcií
Na to, aby celý tím postúpil do ďalšej úrovne, treba brať ohľad na všetkých členov. Zároveň si však jednotlivec musí v časovom limite pretlačiť splnenie svojej úlohy. Ako dosiahnuť, aby mali všetky deti na komunikáciu dosť času?
Tímová hra
Dokázalo by vaše dieťa hrať túto hru aj samo, povedzme na dvoch telefónoch? Bola by aj v takomto prípade zábavná? Nechajte dieťa premýšľať nad tým, prečo je práve chaotická výmena inštrukcií tou najzábavnejšou časťou hry.

 

Počet hráčov: 2+

Jakub Celušák

Jakub študoval Manažment a Marketing na Univerzite Komenského v Bratislave, zaujíma sa o všetky typy hier (nie len videohry), gamifikáciu a herný dizajn. Ak by vám mal odporučiť nejakú hru, pravdepodobne by to bola nejaká z týchto: Ingress, Portal 2, FTL: Faster than Light, alebo v Česku vyrobená stratégia Original War.