+ Plusy
  • Žiadne násilie
  • Oddychová atmosféra a hudba
  • Zaujímavé vedľajšie aktivity
platformy
vek
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Good old games

Staňte sa malým dobrodruhom v hre A Short Hike

Claire sa pokúsi nájsť mobilný signál na kopci Hawk Peak. Pomôžte jej s navigáciou na dobrodružnom výlete bez mapy.

Prázdniny u tety sa javia ako skvelý nápad! Na ostrove však nie je signál a Claire sa nemá ako spojiť s mamou. Od svojej tety sa dozvedá, že signál sa dá chytiť len na vrchu Hawk Peak. Predstava, že v hre pôjde len o nájdenie mobilného signálu, je vskutku nudná. No nenechajte sa pomýliť! Počas svojej cesty stretnete mnoho postáv ktoré vás priučia novým schopnostiam ako rybárčenie, hľadanie pokladov, či šport s názvom Stickball. Príbeh je síce krátky a jednoduchý, no pri jeho rozuzlení vám možno ujde i slzička.
A Short Hike je prevedením podobná hrám ako Stardew Valley, či Animal Crossing. Ak ste fanúšikom niektorej zo spomenutých, táto hra vám určite sadne

Short Hike

Prínos pre dieťa:
Hráči podvedome rozvíjajú svoj zmysel pre orientáciu a pamäť, keďže v hre chýba mapa. Deti sú pri navigácii odkázané samé na seba. Ak by sa náhodou aj stratili, nebude im trvať dlho, kým nájdu povedomý orientačný bod. Hráči tu majú veľa možností pomáhať druhým. Nie sú k tomu však nútení, hra im dáva na výber. Ak sa rozhodnú pomôcť, zväčša spravia druhým radosť a prehĺbia vzájomné priateľstvo. Hra tak dáva do života dobrý príklad – pomáhať ostatným a chovať sa k nim priateľsky je správne.
Hra je určená pre všetky vekové kategórie, keďže v nej absentuje akékoľvek násilie. Treba však mať aspoň základnú znalosť angličtiny, aby porozumeli jednoduchým dialógom. Mladší si prídu na svoje pri objavovaní zákutí herného sveta, starších zase zaujme oddychový duch hry, vtipné postavy a milý príbeh.
Čo hra rozvíja:
Orientácia v priestore
Absencia mapy učí orientovať sa v priestore.
Pozitívne vzory
Hlavná postava Claire sa ku každému chová priateľsky, čo môže deťom slúžiť ako výborný príklad do skutočného života.
Zvedavosť
Pre zvedavé deti sú vo svete ukryté rôzne truhličky s pokladmi. Motivácia skúmať a hľadať je hrou aktívne odmeňovaná.
Námety na diskusiu:
Pomoc iným
Aké sú naše pocity, keď druhým spravíme radosť, pomôžeme im? Ako sa cítime my, keď nám niekto pomôže?
Horolezectvo
Opýtajte sa detí, čo v hre potrebovali na lezenie po skalách. Aké sú predpoklady pre horolezectvo v skutočnom živote? Aké sú rozdiely medzi lezením v hre a v realite?
Ríša zvierat
Aké zvieratá deti v hernom svete stretli? Sú schopné popísať ich vlastnosti? Dokážu nájsť súvis medzi zvieraťom a jeho ľudskými vlastnosťami?

Počet hráčov: 1

Tadeáš Čop

Študent strednej školy, ktorý sa zaoberá najmä rozvojom e-športu na školách.