+ Plusy
  • Originálny vizuál a herný svet
  • Práca s fyzikou a priestorom
  • Prekonávanie ťažších rébusov spôsobuje ozajstnú radosť
Kde si môžete hru kúpiť
Steam Good old games

Dobrodružná výprava za strateným strýkom v hre A Story About My Uncle

Ideálny titul pre mladých a zvedavých hráčov. Užite si slobodu pohybu vo fantastickom svete a popasujte sa s jeho logickými hádankami.

A Story About My Uncle je príbehom na dobrú noc, v ktorom otec svojej dcére opisuje putovanie za dávno strateným strýkom Fredom. Zanechal po sebe tajomnú kombinézu, vďaka ktorej sa spolu dostanete do čarovnej zeme plnej lietajúcich ostrovov a plošín, obývaných zvláštnymi, ale poväčšine mierumilovnými bytosťami.  Pomocou kombinézy a magického lúča budete dlhými skokmi prekonávať bezodné priepasti, nádherné ľadové jaskyne a tajomné mestá. Herné prostredie je pekne graficky spracované a skrýva v sebe mnoho detailov obohacujúcich naratív, preto sa ho určite oplatí skúmať. Hudba nie je výrazná, skôr sa snaží podfarbiť isté pasáže hry a veľakrát chýba úplne. Nahradia ju však jemné zvuky prostredia ako sú ozveny v jaskyni, či zurčanie vodopádu.  

Alfou a omegou hry je práca s fyzikou prostredia. Jednoduché skákanie z plošiny na plošinu sa po čase stupňuje až na logický hlavolam, kde sú kľúčové hlavne správne načasovanie a rýchlosť.

a story about my uncle

Prínos pre dieťa:
A Story About My Uncle je vhodná aj pre mladších hráčov, keďže v nej nenájdete násilie ani vulgarizmy. Herný svet je svojou originalitou pútavý a podporuje prirodzenú zvedavosť a chuť objavovať. Samotný príbeh je pomerne jednoduchý, na druhej strane však dáva priestor vyniknúť hrateľnosti, postavenej na logických rébusoch a interakcii s prostredím. Každý z nich je pre dieťa výzvou a jeho prekonanie prináša pocit zadosťučinenia. Niektoré hlavolamy vyžadujú veľkú dávku trpezlivosti a precíznosti, pričom náročnosť sa časom zvyšuje. Práve tento fakt môže byť pre niektoré deti frustrujúci. Hrateľnosťou je titul vhodný pre hráčov, ktorí majú aspoň mierne skúsenosti.

Čo hra rozvíja:
Priestorová predstavivosť
Interakcia s herným prostredím a jeho fyzikálnymi vlastnosťami.
Zvedavosť
Prostredie je čarovné, prirodzene nabáda k skúmaniu.
Logické myslenie
Náväznosť jednotlivých krokov pri lúštení rébusov je nevyhnutná.
Trpezlivosť a precíznosť
Hra si vyžaduje plné sústredenie a správne načasovanie úkonov.

Námety na diskusiu:
Priateľstvo a rodina
Vysporiadavanie sa so stratou blízkeho človeka, s osamelosťou a osamostatnením sa
Technológia a jej možnosti
Vplyv vynálezov na každodenný život a možnosti, ktoré nám otvárajú
Kreativita a fantázia
Ako by mohli vyzerať iné svety a ich obyvatelia?

Počet hráčov: 1

Mikuláš Fekete

Mikuláš vyštudoval geológiu na Masarykovej univerzite v Brne, jeho vášňou však vždy boli počítačové hry. Tým sa momentálne venuje aj pracovne ako level designer v Pixel Federation. Je veľkým fanúšikom sci-fi a fantasy literatúry a vedy ako takej. Vďaka svojmu štúdiu si vytvoril blízky vzťah k prírode a tematike životného prostredia a jeho ochrany. Jeho snom je v budúcnosti napísať sci-fi novelu.