Vĺčatá.sk
Hranie sa môže vzdelávať

Nájdite vhodnú hru pre svoje dieťa

Výtvarná výchova a Estetika

GARANTKA: Zuzana Koblišková – Kurátorka zbierky úžitkového umenia, dizajnu a architektúry a dokumentátorka digitálneho archívu v Slovenskej národnej galérii. Študovala kunsthistóriu na Univerzite Komenského v Bratislave a v rámci doktorandského štúdia na univerzite v Hull sa špecializovala na výskumu scénografie.

Materiály pre Vás priebežne dopĺňame. Ak viete o nejakých kvalitných materiáloch, napíšte nám.

Študijné materiály

Profesor Škrečok – Svet umenia je plný zvláštnych príbehov a pestrých charakterov. Objavuj ich spolu s profesorom Škrečkom, ktorý na staré kolená zistil, že výtvarná výchova predsa len nie je nuda.

Nedatováno – Pracovné listy s výtvarnými aktivitami a kreativnými nápadmi.

Online kolekcie na Webe umenia  – Katalóg plný výtvarných diel zo slovenských galérií.

Bohouš a Dáša mění svět: Jak vyzrát na komiks?! –  Metodická príručka od Člověka v tísni pre využitie komiksu vo vzdelávaní. Precvičenie vizuálnej tvorby, ale aj cesta k čitateľstvu.

Hry zdarma

Spoločenská hra Z mlyna od Slovenskej národnej galérie na stiahnutie a tlač

Z vtáčej perspektívy – aktivita pre deti od Slovenskej národnej galérie

Vyrob si hyperboloidaktivita pre deti od Slovenskej národnej galérie

Play with Arts & Culture – V hrách od Google si môžete porovnávať, aká kultúrna udalosť sa odohrala skôr, poskladať si puzzle zo známych umeleckých diel, alebo si ich dokonca aj vymaľovať.

Quick, Draw! – V tejto hre učíte počítač rozoznávať kresby. Svoj výtvor si následne môžete porovnať v databáze kresieb s inými uživateľmi. Je to spôsob, ako sa naučiť kresliť základné objekty okolo nás.

Videá

Painting with Bob Ross – Videokanál so záznamom ľahko zvládnuteľnej olejomaľby

Výtvarná výchova – Zoznam videí bez slov

Estetika prostoru a prostor estetiky – Prednáška pre Vysokoškolákov

Khanova škola – Videá o umení v Starovekom Grécku

Webináre o komiksoch vo vzdelávaní –  Výukové videá s tvorcami komiksov, Klárou Smolíkovou a Jiřím Walkerom. Dozviete sa, ako sa rozpráva v bublinách, odkiaľ sa berú hrdinovia a mnoho ďalšieho.

Jak se dělá komiks – Videá o tom, ako sa vytvárajú komiksy. Autor má aj ďalšie videá, kde kreslí známe rozprávkové postavičky a vysvetľuje ich vznik.

Virtuálne výstavy

Národní muzeum v Prahe – Kúzelný svet hudby a zvierat nájdete vo výstave Hudební zvěřinec. Taktiež môžete navštíviť výstavu o Síbíri priamo z domu, alebo sa zoznámiť s českými hudobnými skladateľmi a mnoho ďalšieho.

Dom Anny Frankovej – Virtuálna prehliadka domu, kde žila Anna Franková. Súčasťou prehliadky sú aj videá a rôzne úryvky z jej denníku.

The Cleveland Museum of Art – Digitálna zbierka umeleckých diel, ktoré sa nachádzajú v Clevelande. K dispozícii je napríklad aj výstava od Tiffanyho, každý exponát si dokonca môžete detailne priblížiť a obzrieť.

Múzeum Fridy Kahlo v Mexiku – Frida Kahlo žila neďaleko Mexico City v Modrom dome, po španielsky sa tento dom nazýva La casa Azul. Vy si ho teraz môžete vďaka online výstave pozrieť zvnútra aj zvonku, a dokonca v ňom nájdete aj umelecké diela autorky a jej manžela.

Art Institute Chicago – Diela od Vincenta van Gogha, Andyho Warhola, Clauda Moneta a mnoho ďalších slávnych umelcov nájdete práve v umeleckom múzeu v USA.

Vatikánske múzeum v Ríme – V tomto múzeu si môžete obzrieť aj Sixtínsku kaplnku a fresku od Michelangela.

Slovakiana – Virtuálne prehliadky kulturného dedičstva na Slovensku.

Vĺčata majú nový domov

Impact Games a Vĺčatá sa spájajú pod značkou Impact Games

Náš obsah ďalej nájdete na blogu

gamifactory.eu